Изтребители 6-то поколение

Копия на самолети и хеликоптери
Hrischo
Регистриран: 01 фев 2019 11:09

Изтребители 6-то поколение

Мнение от Hrischo » 29 мар 2019 03:07

Здравейте, преди време в интернет гледах снимки на изтребител концепт 6-то поколение от авиосалона в лаБурже Париж, които кой знай защо изглежда вече са изчезнали. Формата на крилото на изтребителя 6-то поколение показан на изложението ми заприлича много на Морска Лисица: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 1%86%D0%B8
Естествено формата беше изменена удебелена с аеродинамични форми и извивки на местата на очите - кабината и за двата реактивни двигателя.

По принцип няма проблем летящото крило с "причудлива форма" да се изреже от изолация, клапите са нестандартно по задния диагонал на крилото с обратен наклон от 45 градуса спрямо осевата симетрия и действат комбинирано вместо хоризонтално, вертикално кормила и елерони, като при кацане може да се ползват клапите и като задкрилки, но няма вертикално оперение.

Реактивните моделни двигатели:

не са никак евтини и с тях си е доста пожароопасно, за съжаление това начинание не ми е по възможностите, но поне да споделя. Че вече има концепция за 6-то поколение изтребителна авиация - тип летящо крило с форма копираща плоска риба с характерен белег: без вертикално оперение.

Друг момент при копирането на формата на плоската риба е разликата във плътността на двете среди на обитание: въздуха и водата. Това налага по-голяма носеща площ - размер на "летящата" морка лисица, заради доста по-ниската плътност на въздушната среда в сравнение с водата и второ бонус за изтребителя по-големи скорости от колкото на реалната жива риба пак поради разликата в средите - по-малкото съпротивление на въздуха, спрямо това на водата.
Последна промяна от Hrischo на 31 мар 2019 15:17, променено общо 3 пъти.

Добри Грабчев
Регистриран: 08 дек 2016 17:20

Re: Изтребители 6-то поколение

Мнение от Добри Грабчев » 29 мар 2019 20:24

Христо, клипчето ме изненада! Не знаех до сега, че в България има модели с реактивни двигатели освен на Ники от Правец и друг мой приятел който ги изработва за друга страна!А видеото на полета е отвратително...някакви китайски...

Добри Грабчев

Мнение от Добри Грабчев » 30 мар 2019 10:44

Нещо повече за мишените, къде ги произвеждат, оборудване, турбини?

Hrischo
Регистриран: 01 фев 2019 11:09

Мнение от Hrischo » 30 мар 2019 13:25

http://forum.aeropress-bg.com/viewtopic ... 8&start=40 Произведенията на "Телесис"
Последна промяна от Hrischo на 31 мар 2019 15:04, променено общо 4 пъти.

Добри Грабчев

Мнение от Добри Грабчев » 30 мар 2019 14:07

Яко е клипчето!

А Бачо Илия там е близко, виж някаква турбина може да се намери здрава от разрушена мишена...

Потребителски аватар
Марин
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Мнение от Марин » 30 мар 2019 16:23

Мисля, че тези РУМ-ове съм виждал на Международната изложба за отбранителна техника „Хемус 2014", някоя от модификациите. Имаше и други машини.