Реставрация и нов живот на Hawker Sea Fury

Копия на самолети и хеликоптери
Тонита
Мнения: 1
Регистриран: 13 яну 2020 21:28

Re: Реставрация и нов живот на Hawker Sea Fury

Мнение от Тонита » 16 яну 2020 17:49

Tasev написа:
06 апр 2019 08:36
Майстор си!Седни и направи едно т.н ,"копие".Независимо от какъв матрял!Трима участника и се прави състезание!Че съдиите в тоя спорен клас .Все оценяват стиропори и купешки работи?Помня на ловешкото ,как те ядосаха.И дори не можахме да се видим!
Tasev написа:
19 ное 2018 11:26
Това на видеото с Румен от 2004 година? Дар-8 ли е или Як-18 ???
Г-н Тасев, често споменавате Крумово.Там ли се провеждат състезанията/изложбите ,или живеете там?

Tasev
Мнения: 2660
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Реставрация и нов живот на Hawker Sea Fury

Мнение от Tasev » 16 яну 2020 20:02

Споменавам Крумово,там има авио база и музей на авиацията!Когато се откриваше ,преди години.Аз и мой приятел.Цветелин Иванов подарихме ME -109 E на музея.С камуфлажа на Списаревски.Не знам дали е вече в музея?Та на летище Кпумово ,преди доста години се проведоха две авио шоута.Първото беше на "сините ангели"По това време издавахме списание .Първия брой беше за Ме-109 и единоборството с Мустанг Р-51 .И на това списание ,летците от ескадрилата даваха автографи.И подарихме като дарение на 150 депутата списания !На летище Крумово никога не са провеждани състезания!Летището е на ВВС.На 230...240 км . съм от Крумово!Живея в гр.Велико Търново.Ако има други въпроси?При интерес, ще отговоря?За да не отегчим аудиторията, може и на лични?
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Реставрация и нов живот на Hawker Sea Fury

Мнение от Добри Грабчев » 16 яну 2020 20:38

Момчета, за какви музеи приказвате когато България е продадена! Българите се изнасят...остават само пенсионери и мургави които не са в мафията!Източиха КТБ, Олимп краднаха милиони и изчезнаха...
Не може един работещ да храни парламент, правителство, 100000 администрация и цигани...Да му избиват животните и да му пробутват отровни храни...и той да вика УРА!
Пиша го това, защото ме ДЕмотивира да правя нещо за тази държава...Ние сме с робско ДНК!
Последна промяна от Добри Грабчев на 18 яну 2020 08:52, променено общо 1 път.
Добри Грабчев

Tasev
Мнения: 2660
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Реставрация и нов живот на Hawker Sea Fury

Мнение от Tasev » 17 яну 2020 09:46

Прав си Добри!Надеждата умирала последна!😁🤔За сега тук ще се мре!Но К.Нинова ще управи нещата с новия вот на недоверие!😁😁😉 И нечлено разделно,говорящия ще се сортачи!
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

Tasev
Мнения: 2660
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Реставрация и нов живот на Hawker Sea Fury

Мнение от Tasev » 06 фев 2020 09:30

🤔
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: Реставрация и нов живот на Hawker Sea Fury

Мнение от Slav_s » 12 фев 2020 19:07

Нещо ново има ли по модела ?
До къде го докара ?
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Tasev
Мнения: 2660
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Реставрация и нов живот на Hawker Sea Fury

Мнение от Tasev » 12 фев 2020 19:50

Слави,фактора студ и нямам време са основни!Малко да се по управи времето. И идва края на другото хоби.След него ще остане повече свободно време!😉😃🤔Събрах и скалъпих документация на модела.Това упражнение го правих на топло.Декалите са готови!Дилемата е метанол или бензин?😉🤔
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: Реставрация и нов живот на Hawker Sea Fury

Мнение от nonkapo » 21 мар 2020 08:33

Tasev написа:
16 яну 2020 20:02
Споменавам Крумово,там има авио база и музей на авиацията!Когато се откриваше ,преди години.Аз и мой приятел.Цветелин Иванов подарихме ME -109 E на музея.С камуфлажа на Списаревски.Не знам дали е вече в музея?Та на летище Кпумово ,преди доста години се проведоха две авио шоута.Първото беше на "сините ангели"По това време издавахме списание .Първия брой беше за Ме-109 и единоборството с Мустанг Р-51 .И на това списание ,летците от ескадрилата даваха автографи.И подарихме като дарение на 150 депутата списания !На летище Крумово никога не са провеждани състезания!Летището е на ВВС.На 230...240 км . съм от Крумово!Живея в гр.Велико Търново.Ако има други въпроси?При интерес, ще отговоря?За да не отегчим аудиторията, може и на лични?
Малко Офф топик, тая база с музея Майните я поназнайват като Маврудово, щото мисля така се казва спирката на влака за Асеновград където се намира музея. Ако не сте ходили там силно ви препоръчвам да го направите. Водих малкия миналата година и явно са успели да намерят пари за поддръжка. Аеропланите бяха пребоядисани, имаше нови експонати и беше пълно с групи. Последно бях ходил там преди да хвана пътя за чужбината(2004) и всичко изглеждаше в пълна разруха. На уебсайта им има описани експонатите, а освен тях в "задния двор" има камара стари машини очакващи реставрация. И пак извинете за изказването извън темата.

http://www.airmuseum-bg.com/

Tasev
Мнения: 2660
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Реставрация и нов живот на Hawker Sea Fury

Мнение от Tasev » 23 мар 2020 08:32

Малко Офф топик, тая база с музея Майните я поназнайват като Маврудово, щото мисля така се казва спирката на влака за Асеновград където се намира музея. Ако не сте ходили там силно ви препоръчвам да го направите. Водих малкия миналата година и явно са успели да намерят пари за поддръжка. Аеропланите бяха пребоядисани, имаше нови експонати и беше пълно с групи. Последно бях ходил там преди да хвана пътя за чужбината(2004) и всичко изглеждаше в пълна разруха. На уебсайта им има описани експонатите, а освен тях в "задния двор" има камара стари машини очакващи реставрация. И пак извинете за изказването извън темата.

http://www.airmuseum-bg.com/
[/quote]

В действителност музея беще доста западнал и след пожара.В тоя музей с полет каца По-2 от аероклуб Г.Оряховица.Оставят то на пистата без дя го привържат.През ноща излиза буря и го начупва.Има и уникати.Ил-2,"Арадо"Единствени запазени в света!Преди време група ентусиасти реставрираха доста самолети!За което...едно голямо БРАВО!Лошото е че България е имала самолето строене,дори и две фабрики!В Казанлък и Ловеч!А няма нито един запазен самолет!
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: Реставрация и нов живот на Hawker Sea Fury

Мнение от nonkapo » 06 апр 2020 01:13

По спомени стария уредник на музея твърдеше че било Ил 10 не две това ама не знам колко може да му се вярва. А Арадото познавам един младеж който е служил на Чайка, когато са го извадили от езерото.


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта