УЛТРА -- ПРАХОСМУКАЧКА

Модели с двигатели с вътрешно горене. 2-тактов, 4-тактов, метанолови и дизел.
Петър Алексиев
Мнения: 513
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: УЛТРА -- ПРАХОСМУКАЧКА

Мнение от Петър Алексиев » 02 ное 2019 17:52

Те причините винаги са финансови Баи Добри и дупки за запушване всеки ден , нови и нови :D
Друга апаратура не ми е нужна , и без това моита ( правената :D ) може всичко за което се сетиш , дори и менюто е на Български ;)
Та причината се оказа приемника ( Корона CR 8 D ) с които наи - много карах и наи - много удрях в земята :D
На 90/100 крачки губи обхвата а във въздуха ту го има , ту го няма.
На скоро си купих нов приемник , сложих него и всичко си дойде на местата , направих си му една батерийка с кеф :D
Петър Алексиев
Велинград

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: УЛТРА -- ПРАХОСМУКАЧКА

Мнение от Slav_s » 02 ное 2019 23:25

И аз имах подобен случай със 6 канален корона но въпреки това смятам че са доста надеждни с голям обхват и продължавам да си карам с тях :)
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Петър Алексиев
Мнения: 513
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: УЛТРА -- ПРАХОСМУКАЧКА

Мнение от Петър Алексиев » 03 ное 2019 00:52

Определено са надеждни и евтини , никога не съм имал проблеми , но при толкова бои в земята .... нищо чудно :D
За 6 каналните не знам , но 8 каналните не могат да помнят фалсеифа , при всяко включване трябва да се настроива.
Петър Алексиев
Велинград

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: УЛТРА -- ПРАХОСМУКАЧКА

Мнение от Марин » 03 ное 2019 05:56

В допълнение да кажа, че системите Corona DSSS са надеждни и с добър обхват благодарение на простичкия принцип на работа /да не забравяме, че колкото по-сложно е нещо, толкова по-ненадеждно е/. Та Corona използва простичък чипсет и го използва хитро. Има хопинг между три фиксирани радиоканала /а не между 50 или повече, както е при FHSS системите/, към всеки от които се добавя псевдослучайна цифрова поредица в модулатора /при Тх/ и демодулатора /при Rx/. Това се прави с цел изкуствено разширяване на честотната лента на радиоканала и то до такава степен, че всеки един канал "настъпва" няколко съседни. Идеята е, че при външно влияние евентуалният причинител на смущение няма как да е толкова широк, че да удари цялата лента на канала. Ако все пак това се случи и без това редуваме 3 канала...
Недостатък - невисоката към днешна дата резолюция от 10 бита и както Петьо е споменал 8-каналните приемници имат failsafe, но не могат да го запомнят за следващ сеанс, за по-малко каналните приемници нямам инфо.

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: УЛТРА -- ПРАХОСМУКАЧКА

Мнение от Добри Грабчев » 03 ное 2019 22:07

А има ли общ проект за съвместимост?
На времето така почнаха с касетите за видео...различни системи. та и цели магазини за видео на ролки имаше...и всичко умря.Още имам две три и едно дето не съм го разопаковал...
Явно предаването на информация при съвременното наситено пространство на ефира е проблем.
Какво ново?
Винаги съм се чудил как тия неща стават в природата...Как един пингвин разпознава двойката си между 10000 пингвини с някакви звуци???
Добри Грабчев

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: УЛТРА -- ПРАХОСМУКАЧКА

Мнение от Марин » 04 ное 2019 08:37

В областта на комуникациите съществуват редица институти и организации, които налагат рамки и стандарти. Въпреки това в известен смисъл е пълен мишмаш. Отделните държави имат доста различни понякога законодателства в това отношение. Някакво изключение е ЕС, чиито директиви в областта на комуникациите обаче са безумно рестриктивни, не случайно frsky предлагат firmware за ЕС потребителите, т.н. LBT версии. Като правило, дори при сериозните професионални комуникации САЩ стандартите нямат нищо общо с останалия свят /и не задължително в по-добра светлина/.
Стремежът на създателите на RC ситеми е постоянно да усъвършенстват продуктите си и да постигат по-добър обхват, надеждност, латентност и др., но не винаги им се получава. Има и друго, че "хубавите" честотни бандове са разпределени между комерсиални субекти - мобилни оператори, телевизии, радиа и др. А ние работим с това което е останало и е свободно.
Ползват се какви ли не хитринки - модулации, кодирания и др., които водят до добра свързаност с модела. Някои производители правят системи, които никак не щадят ефира /напр. футаба/ - метафорично вместо да си карам в моята лента, аз ще си карам по всички когато и както си искам, пък останалите да се оправят :lol: . За съвместимост не може да се говори - напротив, прави се всичко възможно да има несъвместимост - пазарна икономика. Що да продавам евтини приемници, като мога да продавам скъпи. Доказателство е, че скъпи и евтини приемници често хардуерно са еднакви или почти еднакви.
През последните години китайците приятно ме изненадват - правят иновативни, качествени продукти, и ако вече не са, то в най-скоро време ще са водещи в тази област. А и все още не заместват метал с пластмаса, когато нещото трябва просто да си е от метал ;). Политиката на отвореност на разработчиците към потребителите им носи само позитиви.

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: УЛТРА -- ПРАХОСМУКАЧКА

Мнение от Добри Грабчев » 04 ное 2019 19:58

Благодаря за информацията!
Добри Грабчев

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: УЛТРА -- ПРАХОСМУКАЧКА

Мнение от Slav_s » 04 ное 2019 21:47

Така е , много полезна информация, относно пластмасата виж какво става последно време , мина желязото по цена
https://www.google.com/amp/s/www.24chasa.bg/amp/3777765
Ненормална работа :)
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: УЛТРА -- ПРАХОСМУКАЧКА

Мнение от Добри Грабчев » 05 ное 2019 10:14

Да си приберат и цветните контейнери за отпадъци за да не станат и те отпадък! Може би само в България плащаме за да ни приберат боклука!
Добри Грабчев

Петър Алексиев
Мнения: 513
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: УЛТРА -- ПРАХОСМУКАЧКА

Мнение от Петър Алексиев » 05 ное 2019 16:32

Благодаря на Марин за наистина полезната информация !!!!!!
Днес колеги ходих до Пазарджик и разбрах от къде е шперплата.
Фирмата е ЯФ ---- JAF и се намира в Мусачево до Елинпелин. НО, НЕ поръчваите по интернет.
Не винаги е хубав , трябва на място за да се избере !!!!!!
https://www.google.com/search?client=op ... 8&oe=UTF-8

Относно модела --- няма развитие , залепих му само отстрани прозорчета :D и още се чудя как да затворя тялото :D
DSCN0724 (1).jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Петър Алексиев
Велинград


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта