Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Това е мястото приятели, където можете да дискутирате всякакви "не РЦ" теми
Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Slav_s » 24 яну 2018 14:07

От известно време по форумите и фейсбук се коментира този модел .

http://modelistika.com/showthread.php?p ... post408896
https://www.fokkerc.com/building-gia...ale-fw-190-a8/
https://www.fokkerc.com/fw-190-a8-1-2-scale-update/
Определено това е доста скъпо и трудоемко начинание, интересно ми е какво е вашето мнение относно начина на изработка конструкцията, материала, двигателя , теглото и тн.
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Марин » 24 яну 2018 17:29

Че е скъпо и трудоемко начинание, спор няма. Но се разминава с представите ми за моделизъм, по-близко е до реалното самолетостроене. Ако е такова обаче се разминава технологично. Виждал съм конструирани и построени в България реални самолети малко по-големи от този модел, но изпълнени технологично и от ал. сплави, невероятно качествена изработка. Съжалявам, но така мисля аз. Иначе евала за ентусиазма и въобще цялостната дейност по изработката.

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Slav_s » 24 яну 2018 18:46

Да, определено това много се отдалечава от моделизма и е твърде близко до самолетостроенето. Интересното наистина е че технологично е проектиран и изработен като мащабен модел а в същото време се слага огромен двигател който изобщо не го виждам как ще седи на това шперплатово скеле. Лично за мене варянта да литне двигателя без модела при ускорение е голям.
Определено темата е интересна и дано имаме възможност да видим клип от облитането на самолета.
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Fantasmos

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Fantasmos » 24 яну 2018 19:12

Отскоро съм моделист, но ми прави впечатление, че по всички форуми и групи царува една такава кофти, зле прикрита злобичка, дребнавост, завистливост. Що така бе хора, гадничко е вместо да се кефите, че някой прави уникален проект и то с БГ участие :) После се чудите що има 10 форума за моделизъм и нови хора не се появяват. По чуждите форуми хората се подкрепят, надъхват, гледат да помогнат тука само през два поста някой дефинира що е то моделизъм и що не е :lol: Ма не било моделизъм, било истински самолет, ама кофти направен, мотора щял да си тръгне от шперплата :lol:

Не ви познавам, но тоя пич Херве целия свят му гледа 50% Месер-а как лети

Щеше да е смешно, ако не беше тъжно и грозно...

Tasev
Мнения: 2660
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Tasev » 24 яну 2018 21:14

Моето мнение е:Вид грандомания!Марин е прав,има други начини за построяване на големи модели.В момента на мода са реплики в подобен мащаб,с които се лети.И Слави е прав...мотора може да отлети с шперплата на първото ребро.Христо е прав...но не е завист.Да изрежеш нещо на лазер.Защо автора не го сглоби в България???Или не сме дорасли да купим тоя суб продукт?Или не сме узрели...финансово???Моделизма за мен е хоби...занимание...релакс.А направения и летяш модел-успех.
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Марин » 25 яну 2018 09:02

Основният проблем с форумите е, че се появиха джендърчета с либералистични разбирания, които приемат за хейтване всяко различно от тяхното мнение по даден въпрос...

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Добри Грабчев » 25 яну 2018 10:21

......
Последна промяна от Добри Грабчев на 15 авг 2019 14:22, променено общо 1 път.
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Fantasmos » 25 яну 2018 10:28

Марин написа:
25 яну 2018 09:02
Основният проблем с форумите е, че се появиха джендърчета с либералистични разбирания, които приемат за хейтване всяко различно от тяхното мнение по даден въпрос...
Мен ли визираш с това мнение?

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Марин » 25 яну 2018 10:51

Мнението ми е принципно, базирано на наблюдение върху развитието на някои от техническите форуми.
Fantasmos, няма как да визирам и коментирам поведението на човек когото нямам честта да познавам.


Ако трябва да видим как се строи дървен самолет да се върнем към предвоенните и първите години на ВСВ, когато са създадени ЛаГГ-3, Ла-5, Ла-7, които са почти изцяло изработени от дървесина, а в последните си модификации са превъзхождали далеч по-технологичните Bf 109 и Fw 190.

Fantasmos

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Fantasmos » 25 яну 2018 11:25

Аха, ок.

Иначе по темата, не виждам лошо да има лого на всяко ребро, даже са малко. Повече от добра реклама е, когато един от най-добрите моделисти в света избере твой кит за такъв скъп и престижен проект. Доста май опростяваме нещата с един кубик шперплат и лазера дето реже. Да се сметне в този мащаб модела със сигурност не е било удвояване на 1/4 чертеж просто. Като се сглоби самолета ребрата не се виждат, само работата на правячите и пилота, които са далеч по-известни от правяча на кит-а :idea:

За мен колкото повече хора правят пари от това хоби, толкова по-добре. Де да имаше някой да печели и от авиоклуб някъде около София да има една писта като хората да ходим да си плащаме членския внос, да коси тревата някой а само да си летим моделите, ехеее. Ама нъцки.


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта