ВАКУМ ПОМПА

Петър Алексиев
Мнения: 513
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

ВАКУМ ПОМПА

Мнение от Петър Алексиев » 23 дек 2017 16:10

Колеги , от изветно време се заглеждам по вакум помите от автомобилни двигатели .
Ползвал съм компресор от хладилник ( маслените ) но без охлаждане и масло изгоря а беше голям трифазен.
Та , питането ми е дали някои е пробвал въпросните помпи за наще работи и дали има ефект??????
Петър Алексиев
Велинград

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: ВАКУМ ПОМПА

Мнение от Добри Грабчев » 23 дек 2017 18:06

Петре,зависи за какво ще я ползваш.За вакумиране /ВАКУМ Е НАЛЯГАНЕ ПОД 1ММ живачен стълб/и затова приказваме за /НАЛЯГАНЕ ПО-НИСКО ОТ АТМОСФЕРНОТО/.За "вакумиране" на кабини използвам платинчата помпа от автомобил.Тя е с голям дебит и създава подналягане 6 метра воден стълб.../За по ясно/! За вакумиране на ламинат в калъп..трябва да е постоянно и да не "диша"...тоест да не се променя в големи граници и да работи дълго време.Измислих това...чистачка от автобус и цилиндърче за въздух с два клапана.
.
И да добавя...Ако искаш да поддържаш точно налягане ще ти трябва бутилка с обем...Иначе вакумпомпата ще се включва през половин минута...Това е ако пресостата е много чуствителен.
Добри Грабчев

Петър Алексиев
Мнения: 513
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: ВАКУМ ПОМПА

Мнение от Петър Алексиев » 24 дек 2017 16:49

Ха, това е много хитро :) :) :)
Основно ще ми трябва за вакумиране на крила и плоскости ( вертикален и хоризонтален стабилизатори )
Значи ще трябва да работи по-дълго време
Сега балсата си я лепя с полиуретаново лепило което стяга по-бързо , но за смолата си трябва повече време.
За това питам за автомобилните помпи но не знам дали и на тях им трябва масло за мазане.
Иначе са удобни ---- слагаш едно ЕЛ моторче да я върти и готово
Вупроса е дали си заслужава инвестицията
Петър Алексиев
Велинград

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: ВАКУМ ПОМПА

Мнение от Добри Грабчев » 24 дек 2017 18:12

Карай-по евтино! Вероятно няма да правиш завод!Но знае ли се...А подналягането не е необходимо да пълен вакум тоест 1кг на см2,че мачка всичко!Важното е да работи няколко часа без проблем и чувала да не "издиша"!
Добри Грабчев

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: ВАКУМ ПОМПА

Мнение от Добри Грабчев » 24 дек 2017 18:39

В Мързелистика ти предлагат да ползаш прахусмукачка...Не става,тъй като мотора и се охлажда от потока въздух минаваш през него...В случая няма такъв поток!След 5-10 минути мотора ще изгори ако няма термична защита...Ако има ще се изключи...Сещаш се какво ще стане...
Добри Грабчев

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: ВАКУМ ПОМПА

Мнение от Добри Грабчев » 24 дек 2017 18:55

Има и друг вариант...Ако имаш доилен апарат за крава и крава,можеш да ползваш вакумпомпата освен за доене а и за вакумиране на крилото!!!Това в реда на майтапа.Весели празници и живи и здрави!
Добри Грабчев

Петър Алексиев
Мнения: 513
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: ВАКУМ ПОМПА

Мнение от Петър Алексиев » 25 дек 2017 17:56

Точно това ми е идеята Баи Добри, да работи няколко часа без проблем докато стегне изделието.
С прахосмукачка знам ,че не става освен за дърпане на кабинки.
Пробвал съм с компресор като на местото на филтера ( там дето смуче ) слагам маркуч и така съм лепил , но цял компресор да го дрънкам няколко часа не си заслужава.
Имах компесор от хладилна витрина трифазен и вършеше идеална работа , но след 2/3ч. работа изхвърля маслото и почва да прегрява та накрая и изгоря :D
За това питам дали някои се е " забавлявал " :D с автомобилни вакум помпи зашото и на тях ако им трябва мазане значи не си заслужава труда а и парите --- 50/60лв. втора ръка ;)
https://www.megaparts.bg/product/898013093
Е за такова нещо става въпрос , но дали ще си заслужава :?:
ВЕСЕЛА КОЛЕДА и още по-весели празници !!!!!!!!!!
Петър Алексиев
Велинград

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: ВАКУМ ПОМПА

Мнение от Добри Грабчев » 25 дек 2017 18:12

Весела Коледа!
Пешо,с подобна вакумирам кабинките.Прекалено голям дебит има а и вдига голям шум.Ако я въртиш на ниски обороти може да ти свърши работа.Интересни предложения имаш в Моделистика,сякаш ще зареждаш климатици... :D http://www.easycomposites.co.uk/#!/vacu ... -equipment
100% вакум означава натиск от 1 килограм на см2...Една лека кола върху калъпа с крилото от стиропор!!!
Добри Грабчев

Петър Алексиев
Мнения: 513
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: ВАКУМ ПОМПА

Мнение от Петър Алексиев » 25 дек 2017 23:05

С това предложение в моделистика просто не знам какво да пиша на колегата.
При положение,че тази помпа реално ще я ползвам 2 наи-много 3 пъти в годината и да вкарам 500 паунда които ги нямам ---- направо нямам думи..........
Такава помпа дет се вика по моргите може да се вземе почти без пари и ако се захвана да си играя с нея определено оборотите няма да са големи
До колкото ми е известно те се слагат на разпределителния вал и са някъде около 2000 оборота, аз повече от 1000 няма да я тормозя , но това ще е опитно, а за шума не ме притеснява ----- пускам я в гаража и отивам на кафе :D :D стига да няма нужда от мазане.
Чак толкоз голям вакум не ми е нужен, а и при голямо подналягане ще съсипе пакета.
Не,че не става и със затискане с тежести ---- дори ми е по-удобно щото си ги лепя в стаята до печката , но ако ми се наложи да лепя смола тогава си трябва ;)
Идеята ми е да направя ел. схема за ел. двигател да регулирам оборотите и отделно ще си има намалителна ремъчна предавка----- така ще може да се ползва за различни неща
Петър Алексиев
Велинград

Valio Savov
Мнения: 135
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Re: ВАКУМ ПОМПА

Мнение от Valio Savov » 30 окт 2018 09:17

В Моделистика съм показал моята система, работя 15 години с нея никакъв проблем .... недостатъци има, ама за работата,
която искам е перфектна .... Лятото по два пъти седмично вакуумирам изделия ....
Трябва да се долива масло по малко (не съм доливал 5-6 години) :(
Помня, че му я занесох на майстора след две години, той ми се смя, че съм се притеснявал ....
Недостатъци на моята са не чак толкова дълбок вакуум максимално 0,75 , които постоянно си пада до 0,45 когато се включва
пресостата .... за около 10-15 сек достига максимума пак .... Паузата на работа зависи от уплътняването на чувала в моя случай, гледам да е поне 5-6 минути минимум (не ми се търсят дупки) достига и до половин час ....
Интересното е, че това не е най-добрия начин за ламиниране и все се каня да си направя стоманени плочи с болтове .... ама мързелът надделява ....
Ако има въпроси питайте .... Има и професионалисти в България по въпроса .... там е сериозна работата :)


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост