Ретро

Тук драги, можете да се фукате с моделите си
Потребителски аватар
S-LK
Мнения: 578
Регистриран: 27 фев 2019 17:56
Местоположение: гр. Сопот
Контакти:

Re: Ретро

Мнение от S-LK » 19 мар 2019 09:26

Fantasmos написа:
19 мар 2019 08:52
Като се сетя как с един съученик палихме едно МК-17 на двора по книжка без да ни каже някой две думи :lol: И мешаме там, етер, глицерин и газ за горене, а то Пловдив братче, 35 градуса на сянка и по едно време глицерина бълбука - тичай в някви кофи вода да го охлаждаме :lol: В крайна сметка си остана в кутийката тоя мотор, щото падна един гардероб и направи трите ми балсови и един пластмасов кордов модел на клечки за зъби и сложи 20 години пауза на моделизма ми :lol:
Надявам се това което правя,да донесе приятни спомени на всички моделисти.
MK-16(17) е хитов,култов мотор ...трудно е да намеря подходящата дума за него,приобщил много към моделизма.
Странно защо никой не Ви е помогнал? Пловдив е град с много силни моделарски традиции.
Преди два дена ми подариха календар за 2019-та "70 години спортен клуб МОДЕЛИСТИ"
м.с. инж. Любомир Караиванов

Fantasmos

Re: Ретро

Мнение от Fantasmos » 19 мар 2019 09:51

Имаше "Станция на младите техници", бях малък и забравих името на човека, който водеше курса, но няма да забравя, че му нямаше единия пръст от палене на модели :) Само дето авиомоделизма нямаше достатъчно деца и затвориха курса. Имаше корабо, ракето, авто, но бяха на изпарения от соца нещата. Ходихме там и на курсове по програмиране, беше яко доста, но с промените позалезе моделизма и основно останаха езикови курсове, танци, е такива неща...

бачо илия депрона
Мнения: 1849
Регистриран: 29 мар 2017 19:43

Re: Ретро

Мнение от бачо илия депрона » 19 мар 2019 10:22

Имаше и движение -ТНТМ - Техническо и научно творчество на младежта .......
През 85-та на Националната изложба на ТНТМ , участвах с два експоната
- Минитрактор , с двигател от ИЖ , гуми от сеялка и седалка от Пежо 204 :D :D, другото - от мен ....
- Микромотопед - с двигател за велосипед с центробежен съединител, гуми от картинг, седалка , предна вилка и спирачки от Симсон с педали :D :D .....всичко останало беше моя разработка....
Тракторчето имаше даже задни скорости- всички 4 скорости на двигателя- и назад....имаше и ремарке
През 88-ма минах с тракторчето през един много стръмен дол, дадох рязко газ по нагорнището, трактора се преобърна върху мен и ми натроши таза......50 дни лежах в болницата с екстензия....от тогава единия ми крак остана с 1см по-къс.....ама сега, с новата става- доктора каза ,че ми е коригирал дължината на крака - забил ми желязото в бедрената кост с 1 сант по-плитко и така крака станал по- дълъг :D :D :D
с.л.д. инж.ИЛИЯ ИЛИЕВ - 0899 11 58 58 -/ Специалист по Летящи Дивотии/

Потребителски аватар
S-LK
Мнения: 578
Регистриран: 27 фев 2019 17:56
Местоположение: гр. Сопот
Контакти:

Re: Ретро

Мнение от S-LK » 19 мар 2019 11:33

Fantasmos написа:
19 мар 2019 09:51
Имаше "Станция на младите техници", бях малък и забравих името на човека, който водеше курса, но няма да забравя, че му нямаше единия пръст от палене на модели :) Само дето авиомоделизма нямаше достатъчно деца и затвориха курса. Имаше корабо, ракето, авто, но бяха на изпарения от соца нещата. Ходихме там и на курсове по програмиране, беше яко доста, но с промените позалезе моделизма и основно останаха езикови курсове, танци, е такива неща...
Може би това ще помогне да си спомните името - Симон Тютелян и Стефан Харитов от Пловдив,Боян Илиев от Хисаря.
Това са тримата ръководили кръжоци в този период.
м.с. инж. Любомир Караиванов

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ретро

Мнение от Slav_s » 19 мар 2019 11:49

Ето го и моя МК 17 :)
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Fantasmos

Re: Ретро

Мнение от Fantasmos » 19 мар 2019 13:33

На дизел?

Потребителски аватар
S-LK
Мнения: 578
Регистриран: 27 фев 2019 17:56
Местоположение: гр. Сопот
Контакти:

Re: Ретро

Мнение от S-LK » 19 мар 2019 14:22

Слави може ли снимка на модела?
м.с. инж. Любомир Караиванов

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ретро

Мнение от Slav_s » 19 мар 2019 14:27

Трябва да го намеря, модела е най обикновен Piper от Хобикинг.
ето това : http://rcsearch.info/hobbyking/i30738/
беше предвиден за електро, но след доста полети в електро вариант ми стана доста скучен и му сложих едно МК 17 и летеше добре дълго време с него :)
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ретро

Мнение от Slav_s » 19 мар 2019 14:28

Fantasmos написа:
19 мар 2019 13:33
На дизел?
Да, на дизел :) горивото беше 3 равни части по 33% рицин, етер и газ за осветление .
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Fantasmos

Re: Ретро

Мнение от Fantasmos » 19 мар 2019 14:33

Аз си взех новия Piper от хобикинг обаче е няма такъв боклук. Мисля, целия langing gear да го преправя. Иначе лети като...пайпър бавно, мазно :lol:


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта