Моделите на Петьо

Тук драги, можете да се фукате с моделите си
Tasev
Мнения: 2660
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Моделите на Петьо

Мнение от Tasev » 27 фев 2018 13:21

Колко кубиков е мотора на ЯК а???Това предложение ме заинтересува???
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Моделите на Петьо

Мнение от Добри Грабчев » 27 фев 2018 14:13

58 куб са и двата.3w и MWWS...
Добри Грабчев

Петър Алексиев
Мнения: 513
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: Моделите на Петьо

Мнение от Петър Алексиев » 27 фев 2018 20:14

Баи Добри , много пъти съм се замислял да започна копие на някакъв модел но причини много.
На порво място е , че намам време , после е средства , за стругарската работа трябва да обикалям работилници да моля хората ( а тези неща са специфични и не всеки стругар ги може ) и тн. Единствения плюс е , че имам голям гараж и возило с голям багажник.
Може би още не ми е дошло времето за копие :D ---- но някои ден ??????? :D :D :D
От доста време гледам и ми текат ли----те по едно 5.5HP 53cc. боксерче в хобикинга но все не остават пари за него.
Беше написал в един от постовете , че да се започне модел ( и то копие ) първо трябва да се знае какъв е мотора.
Та и аз така ---- каквито мотори имам , за тях си правя и модели и когато се наложи да се купува мотор за вече направен модел ---- става сложно с паритееееее :lol: :lol: :lol:
Сега трябва да взимам машинки за ЯК - а, дето го правя а и мотор няма ---- все още се двуомя дали да е 7.5 или 8куб.
Петър Алексиев
Велинград

Петър Алексиев
Мнения: 513
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: Моделите на Петьо

Мнение от Петър Алексиев » 17 апр 2018 19:58

Чудех се къде да се похваля и каточели тук е наи-удачно , все пак са моите модели а някои от тях бяха :D
Та, ето какво стана преди около 10 дни.
DSCN0501.JPG
Така и не разбрах какво стана , тръгна да набира скорост като все надигаше опаката , в момета когато отлепи пък вирна носа право нагоре , остана без скорост на около 4/5м. и през лявото крило се събра на камарка :D обаче опашката и крилата почти нямат и драскотина.
Това пък ме мотивира да изтупам прахта на другото СУ-26 което е за бензиновия мотор.Отдавна му бях изпръскал бялото и в неделя му метнах и червеното та да почна с оборудването.
DSCN0504.JPG
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Петър Алексиев
Велинград

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моделите на Петьо

Мнение от Slav_s » 17 апр 2018 20:24

Много неприятно, но за съжаление е част от играта ;)
Като гледам май подлежи на ремонт , какво мислиш ще го ремонтираш ли или ще правиш ново тяло ?
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Петър Алексиев
Мнения: 513
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: Моделите на Петьо

Мнение от Петър Алексиев » 17 апр 2018 21:17

На много малки парченца остана тялото около крилото и няма как да се възтанови , за това някои ден живот и здраве ще му стягам тяло , но може би и там ще попроменя някои неща :D
Някъде , някои ми беше писал , че тия модели имали някакъв проблем с местоположението на хоризонталния , но така и никои не каза куде трябва да е.
Петър Алексиев
Велинград

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Моделите на Петьо

Мнение от Добри Грабчев » 18 апр 2018 16:31

Кофти работа!
Трябва да установиш причината!
А за стабилизаторите...Най-добре е компенсаторите на кормилата да се намалят или махнат.За такива малки модели не са необходими.Често се случва клечка да се навре там при излитането,дето се разминават и да блокира кормилото.И няма как да разбереш.
Причините могат да бъдат много.Случвало ми се е да се откачи акумулатора и да падне в опашката,витло да се скъса и от вибрациите да падне мотора и какво ли не.
Съвета ми е,всяко кормило със собствено серво.Ти си знаеш де.
Добри Грабчев

Николай
Мнения: 130
Регистриран: 02 мар 2017 20:16

Re: Моделите на Петьо

Мнение от Николай » 18 апр 2018 17:59

Задна центровка? Кофти ъгъл на поставяне на крилото? На х. стабилизатор?

За компенсаторите съм съгласен, не правя на самолетите ми, които излитат от колесник.

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Моделите на Петьо

Мнение от Марин » 18 апр 2018 18:44

Самолетът летя идеално в Казанлък, но явно си има характер :lol:

Петър Алексиев
Мнения: 513
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: Моделите на Петьо

Мнение от Петър Алексиев » 18 апр 2018 19:19

Тъкмо това щеше да пиша.
В Казанлък си литна по релси а си имаше и клечки и на практика когато го разбих му беше втория полет.
На Казанлък го тримнах ( не си спомням вече кое беше ) и въпреки , че му намалих отклонението на хоризонталното ми се видя нервен ( според моето си каране )
На втория полет исках да го дотримувам и понастроя , и сега като връщам лентата на зад , причината си е при мен.
При тръгването казах , че виреше опашката и доката се засилваше явно съм му напънал много хоризонталния да не забие носа и при отлепянето , като свещ на горе --- изненада ме , наклони на ляво без скорост и се пльосна почти по корем с лек наклон на долу и на ляво.
Може би му трябваше около метър за да го изправя ама не --- гявола си няма друга работа :D
Клечки напълно ги изключвам защото там такива нямаше.
Петър Алексиев
Велинград


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта