Хвърчилата на TASEV

Тук драги, можете да се фукате с моделите си
Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Хвърчилата на TASEV

Мнение от Добри Грабчев » 13 апр 2022 19:26

Тенденцията е да полети!Но както казва Бачото,турбината може да ми изиграе лош късмет?КПД то е доста малко за разлика от витлото.
[/quote]
Витлото е за малки скорости и създава голяма тяга, а турбините висока скорост.КПДто е друго нещо.Всички централи работещи с пара тработят с турбини.
Големите самолети с турбовентилаторни, турбовитловиили и реактивни.
Е не може и тяга и скорост без тоци!
Вади пара и купувай маркова електрическа или газова турбина! Цената пада 2-3000 евро станаха! :D
Добри Грабчев

Tasev
Мнения: 2669
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Хвърчилата на TASEV

Мнение от Tasev » 13 апр 2022 20:53

Добри,не смятам да копувам лека кола или електрическо колело???😁😉🤔Не бих инвестирал 2000€ в играчка?По добре в нещо което е нужно и практично.😉😎Дори Бачото би имал мнение по въпроса???И е компетентен по въпроса?
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

бачо илия депрона
Мнения: 1851
Регистриран: 29 мар 2017 19:43

Re: Хвърчилата на TASEV

Мнение от бачо илия депрона » 13 апр 2022 20:56

Tasev написа:
13 апр 2022 20:53
Добри,не смятам да копувам лека кола или електрическо колело???😁😉🤔Не бих инвестирал 2000€ в играчка?
С две ръце съгласен....шапка ти свалям за моделчетата
с.л.д. инж.ИЛИЯ ИЛИЕВ - 0899 11 58 58 -/ Специалист по Летящи Дивотии/

Tasev
Мнения: 2669
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Хвърчилата на TASEV

Мнение от Tasev » 17 апр 2022 08:31

да направя един Миг-29 и да го даря на тоя "пилот"???🙃😉😁👍Ама може да ме ругае Корнелия заради ембаргото?😉🤔😁Гледах интервюто с първия обучен пилот на Ф-16.Споделя че е по-слаб от Миг-29?Но имал нов модефициран радар и ракети? След поредната модификация от 1970 година???😉🤔👍Нашите "велики управници" купиха поредния куц кон!!!Да му мислим Ние,данакоплатците !!!И да събираме капачки за детски ковиози!!!Стягайте яйцата!Велик ден иде!!
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: Хвърчилата на TASEV

Мнение от nonkapo » 21 апр 2022 21:24

Мисля че е крайно време да се "заям" с ментора си :D :D :D :D .
Няма съмнение че 29ката е уникален самолет. Само че във въздушният бой все повече се залага на BVR(beyond visual range). Или по простичко казано на разстояния извън пряката видимост. Точно там нашите 29ки издишат, защото са от А модела а той е куц от към радар, особено в задната полусфера. Добрата маневреност все пак може да му помогне при сриване на ракетна атака, но до там. Другото му слабо място е "чорбата". При енергетичен въздушен бой двигателите консумират много бързо горивото а с подвесните танкове му се влошават летателните характеристики. Освен това Локхийда може да се свързва с Ауакс или останалите самолети от групата като приема предава информация за целите. Може да следи по голям брой мишени и атакува по голям брой от тях. В същност според мен Ф16 не блести с летателни характеристики а с модерната си електроника за отбрана и нападение.
Не мисля че казвам нещо ново по въпроса. Аз лично не харесвам Ф16 и предпочитам Грипен.

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: Хвърчилата на TASEV

Мнение от nonkapo » 06 юли 2022 11:47

Ето няколко клипа с тренировъчната Чесна, подарена ми от г-н Тасев ;-). Както казват, на мързеливото пиле господ му вие гнездото:-)))). Самолетът беше готов. Поставих му оборудване, колесник и го облетях, до колкото мога да нарека така няколкото нещастни опита да го вдигна във въздуха. Последствията - смяна на колесника и винта, щото първия се изкърти, поставяне на велкро вместо свинска опашка на приемника, контролера и батерията, настройка на диференциала и чувсвителността на предавателя и двете на 70 процента и последно смяна на пилота с по млад;-). Само във видеото с излитане от земята карам аз, а там полета завърши с колесника нагоре върху автогара Тетевен;-))) Имахме и кратка среща с 20тина метров смърч, но това е тема за друга история.

https://www.youtube.com/shorts/h_AyztZ7dgk



Малко информация за апаратурата:
Флайскай 6 канален предавател с 6 канален приемник АФДС2. Рейсърстар мотор с 30А контролер от неизвестна марка - вероятно копие на Саймън"К". Три 9грамови сервота - китайци от най евтините. Китайски колесник за долар и половина два. Винт 1060 - китаец 10бр за два долара - лесно се трошат. Батерията Майтойс - някаква китайка също - 2200мАч 30С.
Теглото около половин килограм. Като се видя с пари ще опитам и с 3S батерия, да видим как ще се променят нещата.
Пиша това за да поощря хората със скромни ресурси че хобито не е толкова скъпо ако се започне с правилният самолет и апаратура и има кой да дава акъл. В някой от следващите постове ще сумирам цените на цялото оборудване за да видим какво се получава като крайна сума. Ясно е че предавател се купува веднъж. Останалото са малки суми които като цяло не мисля че надвишават 100 лева.
Още веднъж искам да благодаря на бат Наско и да ви кажа че най трудното е намирането на време и желание. Другото рано или късно се получава.

бачо илия депрона
Мнения: 1851
Регистриран: 29 мар 2017 19:43

Re: Хвърчилата на TASEV

Мнение от бачо илия депрона » 06 юли 2022 18:36

Много нервен тоя тренер
с.л.д. инж.ИЛИЯ ИЛИЕВ - 0899 11 58 58 -/ Специалист по Летящи Дивотии/

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Хвърчилата на TASEV

Мнение от Добри Грабчев » 06 юли 2022 18:59

бачо илия депрона написа:
06 юли 2022 18:36
Много нервен тоя тренер
Просто не е центрован правилно.Ъгли на мотора и разни.
Пилота е много-добър щом се оправя с тази муха! ;)
Добри Грабчев

бачо илия депрона
Мнения: 1851
Регистриран: 29 мар 2017 19:43

Re: Хвърчилата на TASEV

Мнение от бачо илия депрона » 06 юли 2022 19:32

Добри Грабчев написа:
06 юли 2022 18:59

Пилота е много-добър щом се оправя с тази муха! ;)

направо се бори с това чудо
с.л.д. инж.ИЛИЯ ИЛИЕВ - 0899 11 58 58 -/ Специалист по Летящи Дивотии/

Entusiast
Мнения: 46
Регистриран: 20 сеп 2019 20:55

Re: Хвърчилата на TASEV

Мнение от Entusiast » 06 юли 2022 21:16

В пъклото има отделен казан за снимащите вертикален кадър.


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта