Покана за Авиомоделен събор Казанлък 2023г

Дискусии за предстоящи и изминали събития
mmfsr
Мнения: 527
Регистриран: 24 апр 2019 09:48

Re: Покана за Авиомоделен събор Казанлък 2023г

Мнение от mmfsr » 08 апр 2023 20:07

.
Инж.Веселин Драганов М.С.

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Покана за Авиомоделен събор Казанлък 2023г

Мнение от Добри Грабчев » 08 апр 2023 20:16

Кога беше последното СЪСТЕЗАНИЕ на РЦ модели? Май, че в Сливен преди 10 години...Защо?
Добри Грабчев

Valio Savov
Мнения: 135
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Re: Покана за Авиомоделен събор Казанлък 2023г

Мнение от Valio Savov » 08 апр 2023 20:33

mmfsr написа:
08 апр 2023 19:55
Малкодански.Той е еталон за треньор.Всичко обаче с много каране,каране до откат.Много е строг в тренировките.Напомня ми за един треньор в корабното д-р.Еленков от Враца.Направи доста шампиони и европейски и световни,но с много труд и осигуряване на условия за трениране.Чак и на мен е помагал.
За моделистите от Плевен си отменил изискването "децата да са си правили моделите"....

Децата на Малкодански бяха и са си най-добрите пилоти ....

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Покана за Авиомоделен събор Казанлък 2023г

Мнение от Добри Грабчев » 08 апр 2023 20:54

Г-дин Савов...що ни набивате в главите, че сте представители на БФА както каза доброволни?

Много състезания направихте в БГ световни и европейски и се питам...Защо все в България? Навярно при нас аборигените е най-евтино...
"Децата на Малкодански бяха и са си най-добрите пилоти"...бяха г-н Савов!
Кой им помогна да се усъвършенстват? Затова сме на ниво ракета с парашут, ротор или...а хората на запад пилотират модели с газови турбини, копия и гиганти...
Добри Грабчев

Valio Savov
Мнения: 135
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Re: Покана за Авиомоделен събор Казанлък 2023г

Мнение от Valio Savov » 08 апр 2023 21:52

Добри Грабчев написа:
08 апр 2023 20:54
Г-дин Савов...що ни набивате в главите, че сте представители на БФА както каза доброволни?

Много състезания направихте в БГ световни и европейски и се питам...Защо все в България? Навярно при нас аборигените е най-евтино...
"Децата на Малкодански бяха и са си най-добрите пилоти"...бяха г-н Савов!
Кой им помогна да се усъвършенстват? Затова сме на ниво ракета с парашут, ротор или...а хората на запад пилотират модели с газови турбини, копия и гиганти...
Не разбирам какво сте написали....
А това, че на едни сме помагали, а на други не.... е поредната лъжа.... Аргументирайте се....
Според мен, живеете с разбиранията от преди 30-40 години, когато федерациите са финансирани от държавата.

mmfsr
Мнения: 527
Регистриран: 24 апр 2019 09:48

Re: Покана за Авиомоделен събор Казанлък 2023г

Мнение от mmfsr » 08 апр 2023 22:03

Valio Savov написа:
08 апр 2023 21:52
Добри Грабчев написа:
08 апр 2023 20:54
Г-дин Савов...що ни набивате в главите, че сте представители на БФА както каза доброволни?

Много състезания направихте в БГ световни и европейски и се питам...Защо все в България? Навярно при нас аборигените е най-евтино...
"Децата на Малкодански бяха и са си най-добрите пилоти"...бяха г-н Савов!
Кой им помогна да се усъвършенстват? Затова сме на ниво ракета с парашут, ротор или...а хората на запад пилотират модели с газови турбини, копия и гиганти...
Не разбирам какво сте написали....
А това, че на едни сме помагали, а на други не.... е поредната лъжа.... Аргументирайте се....
Според мен, живеете с разбиранията от преди 30-40 години, когато федерациите са финансирани от държавата.
Те и сега се финансират от държавата,а също и клубовете от общините.Да Ви информирам ли за средствата,които сте получили като федерация и в частност ск. Моделист.Вие си ги знаете,но някой може и да не знае.Малкодански ако е от Плевен се състезава за Ловешкия клуб ако не знаете.Оправете си документите,че като се почне първо тях гледат.
Инж.Веселин Драганов М.С.

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Покана за Авиомоделен събор Казанлък 2023г

Мнение от Добри Грабчев » 08 апр 2023 22:28

mmfsr написа:
08 апр 2023 22:03
Valio Savov написа:
08 апр 2023 21:52
Добри Грабчев написа:
08 апр 2023 20:54
Г-дин Савов...що ни набивате в главите, че сте представители на БФА както каза доброволни?

Много състезания направихте в БГ световни и европейски и се питам...Защо все в България? Навярно при нас аборигените е най-евтино...
"Децата на Малкодански бяха и са си най-добрите пилоти"...бяха г-н Савов!
Кой им помогна да се усъвършенстват? Затова сме на ниво ракета с парашут, ротор или...а хората на запад пилотират модели с газови турбини, копия и гиганти...
Малкодански ако е от Плевен се състезава за Ловешкия клуб ако не знаете.Оправете си документите,че като се почне първо тях гледат.
Ами това е щото в Ловеч имаше завод за техника, бормашини флексове и разни и наградите бяха такива...Някои имат по две три бормашини от награди... :D Бях там съдия и един от Федерацията и друг от Ловеч ми казаха, че една депронка китайска трябва да е КОПИЕ номер 1...щото иначе завода нямал да финансира повече състезания! И какво стана ли? Ами модел правен ръчно от нула и летял на мой приятел не беше признат за оригинална изработка. Така китайската депронка стана първа като копие! И знаете ли кой беше главен съдия и домакин???Ай сетете се! Ей такива подигравки с хората моделисти съчинявахте! Имам и снимки от водосамолетите в Несебър където съдиите бяхме помолени да има първенец от областа!Имам снимки как стериопорка китайска се оценява за копие!
Резултата...Ловеч отпадна.... Несебър отпадна...Сливен отпадна...Остана Раковски засега и някаква поляна до Горно Съхране!И сега с тия сертификати убивате и малко останалите моделисти!Браво!
Добри Грабчев

mmfsr
Мнения: 527
Регистриран: 24 апр 2019 09:48

Re: Покана за Авиомоделен събор Казанлък 2023г

Мнение от mmfsr » 08 апр 2023 22:42

Г_н Савов,ако сте обърнали внимание на някое от последните състезания за деца състезателите от Плевен. ( Долна Митрополия) Ск. Стрела бяха с модели изработени от самите състезатели.Рязко се открояваха от другите модели.Не взеха призови места.Шапка му свалям на Розен за това.
Инж.Веселин Драганов М.С.

Valio Savov
Мнения: 135
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Re: Покана за Авиомоделен събор Казанлък 2023г

Мнение от Valio Savov » 08 апр 2023 22:55

mmfsr написа:
08 апр 2023 22:03
Те и сега се финансират от държавата,а също и клубовете от общините.Да Ви информирам ли за средствата,които сте получили като федерация и в частност ск. Моделист.Вие си ги знаете,но някой може и да не знае.Малкодански ако е от Плевен се състезава за Ловешкия клуб ако не знаете.Оправете си документите,че като се почне първо тях гледат.
От 10 години БФА е финансирана само един път.
Клубовете (4 броя от 15) са финасирани по проекти, които пишат.
За документите не се грижете, нали не сте член.... Има кой да се интересува....
Ами направете клуб в Плевен....
Долна Митрополия имат, работят и се класират. Лично съм съдействал, да направят съвременни модели преди години....
Малкодански не са участвали през 2022 г.....

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Покана за Авиомоделен събор Казанлък 2023г

Мнение от Добри Грабчев » 08 апр 2023 23:00

Клуб Стрела и аз бях член преди време явно за бройка! А клуба реален ли е или виртуален?
Добри Грабчев


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта