Церемония по награждаването на най-добрите спортисти и клубове на БФА за 2018 г.

Дискусии за предстоящи и изминали събития
Valio Savov
Мнения: 135
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Re: Церемония по награждаването на най-добрите спортисти и клубове на БФА за 2018 г.

Мнение от Valio Savov » 13 яну 2019 20:22

Мащеха е за мързеливите и страхливите .... А това на снимката е бизнес .... т.е. работи за любимия ти "купи моделизъм" като и
"първия РЦ авиомодел с реактивен двигател" купен от .... до .... заедно с надписите ..... и цъкащите с език нахранени и настанени спецове ....

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Церемония по награждаването на най-добрите спортисти и клубове на БФА за 2018 г.

Мнение от Добри Грабчев » 13 яну 2019 20:35

С теб не се спори!
Влизаш някъде и осираш всичко!
Ще помогнеш ли да си направим федерация на моделите управлявани с радио?
Просто да се отървем от вас?
Добри Грабчев

Valio Savov
Мнения: 135
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Re: Церемония по награждаването на най-добрите спортисти и клубове на БФА за 2018 г.

Мнение от Valio Savov » 13 яну 2019 20:55

Добри Грабчев написа:
13 яну 2019 20:35
С теб не се спори!
Влизаш някъде и осираш всичко!
Ще помогнеш ли да си направим федерация на моделите управлявани с радио?
Просто да се отървем от вас?
Нещо съм излъгал ли ? Или си минал на страната на купуващите ....

Спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се ....

Защо да помагам ? За да съм виновен после аз ?
Ако има мислещи и знаещи хора сред вас защо да не го направят ?
Макар, че ако има мислещи и знаещи, трябва да знаят, че не е възможно по закон ....
Федерациите са сдружения от спортни клубове, а не от хоби моделисти ....
Правите няколко клуба и после Федерация .... няколко хиляди лева ще ви стигнат ....
Остава и да ви впишат в спортното министерство .... те се мъчат сегашните по-скоро да "отпишат"
отколкото да впишат нови звезди ..... но парите няма да върнат ....

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Церемония по награждаването на най-добрите спортисти и клубове на БФА за 2018 г.

Мнение от Добри Грабчев » 13 яну 2019 20:57

Valio Savov написа:
13 яну 2019 20:22
Мащеха е за мързеливите и страхливите .... А това на снимката е бизнес .... т.е. работи за любимия ти "купи моделизъм" като и
"първия РЦ авиомодел с реактивен двигател" купен от .... до .... заедно с надписите ..... и цъкащите с език нахранени и настанени спецове ....
Ти пък с тия фишеци дет ги правиш и дъщерите ти станаха и шампиони какво постигна! Те пораснаха и ще се разбягат...Това е твоя прищявка....Ами Браво!Аз моите не ги правя шампиони защото смятам ,че това е насилие над свободата на децата!Предлагам им път работа с машини и ако не го харесат не ги насилвам.За съжаление много моделисти си направиха децата шампиони...на зорлен се казва! Знам,че сега ще скочат върху мен много...и аз ги познавам кои са но факта си е факт.Единствено Малкодански се усети навреме и спря децата си в тая безумна надпревара в РЦто без смисъл!Просто там няма нищо полезно за децата му!
Други купуваха модели на децата си,станаха шампиони иииииии кво?
Това Савов не е моделизъм!И навремето го правиха...хваща двама трима младежи...тренировки до отбайване и републикански шампион! Сори но това е насилие!
Това ,че си много добър на ракетите и свободно летящите не означва,че и поколението ти ще продължи! По скоро не!На бас!
Добри Грабчев

Valio Savov
Мнения: 135
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Re: Церемония по награждаването на най-добрите спортисти и клубове на БФА за 2018 г.

Мнение от Valio Savov » 13 яну 2019 21:25

Ти пък с тия фишеци дет ги правиш и дъщерите ти станаха и шампиони какво постигна! Те пораснаха и ще се разбягат...Това е твоя прищявка....Ами Браво!Аз моите не ги правя шампиони защото смятам ,че това е насилие над свободата на децата!Предлагам им път работа с машини и ако не го харесат не ги насилвам.За съжаление много моделисти си направиха децата шампиони...на зорлен се казва! Знам,че сега ще скочат върху мен много...и аз ги познавам кои са но факта си е факт.Единствено Малкодански се усети навреме и спря децата си в тая безумна надпревара в РЦто без смисъл!Просто там няма нищо полезно за децата му!
Други купуваха модели на децата си,станаха шампиони иииииии кво?
Това Савов не е моделизъм!И навремето го правиха...хваща двама трима младежи...тренировки до отбайване и републикански шампион! Сори но това е насилие!
Това ,че си много добър на ракетите и свободно летящите не означва,че и поколението ти ще продължи! По скоро не!На бас!
Аз няма за какво да се оправдавам .... Не само моите деца стават шампиони, а и много повече други деца станаха и ще стават шампиони по ракетомоделизъм ..... и знаеш ли защо ?
Защото:
1. Единствените модели в България построени от....до в България и от българи са в ракетомоделизма.
2. Всеки клуб си има собствена конструкция и собствена технология за изработка, и те са различни за всеки клуб.
3. Всички клубове по ракетомоделизъм водят кръжоци без изключение.
4. Децата сами си правят голяма част от моделите, дори има състезание на което правят моделите и после се състезават с тях.
5. Нашите деца са способни и съобразителни, всеко минало през такъв кръжок може да стане инженер.

Това е моделизъм г-н Грабчев и понеже не го разбираш и не го признаваш, ти не си полезен за развитието на моделизма .....

Навремето твоя любим организатор грижеше ли се за RC планерите, ракетомоделизма или свободнолетящите ? Не ....
Затова те взеха нещата в свои ръце и донесоха над 50 медала за България от Световни и Европейски ....
Водещи моделисти в своите класове поеха нещата ....

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Церемония по награждаването на най-добрите спортисти и клубове на БФА за 2018 г.

Мнение от Добри Грабчев » 13 яну 2019 21:47

Да знам че сте по медалите!Но моделизмите са широко понятие и трябва да се стремим към сложното...към новото...БФА сте се закопали в класове преди 60-70 години! Няма лошо...карайте си,но пречите на другите на новите.Нямам нищо против кордовите и свободно летящите но питам...Защо използвате най-нови технологии да си гоните моделите??? И те наистина ли са СВОБОДНИ или ПРОГРАМИРАНИ???Утре и ракетите ви ще станат такива.Питам бе?
Добри Грабчев

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Церемония по награждаването на най-добрите спортисти и клубове на БФА за 2018 г.

Мнение от Добри Грабчев » 13 яну 2019 21:50

Дай да видим колко тона медали имате?
За някои знам с по три флекса,две бормшини от Ловеч...
Добри Грабчев

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Церемония по награждаването на най-добрите спортисти и клубове на БФА за 2018 г.

Мнение от Добри Грабчев » 13 яну 2019 22:03

Савов,знам как се навиват масури за ракети...ама после ги навивате от кевлар...вие!
После ги давате на децата ужким с двигатели супер качество и те стават шампиони!
Стига с тия номера! И на гуменяците и планертите е същото...Малко не те ли е срам бе човек да си признаеш,че всичко е фалшименто!
Добри Грабчев

Valio Savov
Мнения: 135
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Re: Церемония по награждаването на най-добрите спортисти и клубове на БФА за 2018 г.

Мнение от Valio Savov » 13 яну 2019 22:18

Добри Грабчев написа:
13 яну 2019 21:47
Да знам че сте по медалите!Но моделизмите са широко понятие и трябва да се стремим към сложното...към новото...БФА сте се закопали в класове преди 60-70 години! Няма лошо...карайте си,но пречите на другите на новите.Нямам нищо против кордовите и свободно летящите но питам...Защо използвате най-нови технологии да си гоните моделите??? И те наистина ли са СВОБОДНИ или ПРОГРАМИРАНИ???Утре и ракетите ви ще станат такива.Питам бе?
Децата сега в училище с ножица не могат да режат .... той на сложно ще ги учи ....
От един клас деца 3 клас .... единици могат да изрежат нещо с ножица точно ....
Ти като лъжливото овчарче продължаваш да твърдиш глупости, че на някой се пречи .... а за пример даваш едни протоколи от "златната ера" на F3A .... Имало един, било му кеф, правел състезания .... като направил няколко се усетил, че се харчи и ги спрял .... Започнал друг с други класове ....

Свободнолетящите са били винаги програмируеми .... дори фитилчето е "таймер" изпълняващ своята "програма"
Стават с повече електроника вече, за жалост .... и не защото съм против развитието на технологиите, а защото не може
да се каже какво вече има в модела .... със сигурност има тарикати които използват радиоуправление и дори 'управляват"
чуждите модели ..... Аз съм си "захлупен" и си карам с механични таймери още, но след 5-6 години ще се наложи да се
модернизирам. В ракетите няма електроника засега, заради теглото .... Едни висотомери само има 2-3 грама....
Търсенето си е екстра, признавам и там се родих с GPS-са .... мога да не гледам (то вече и не виждам) къде е модела ....
Добри Грабчев написа:
13 яну 2019 21:50
Дай да видим колко тона медали имате?
За някои знам с по три флекса,две бормшини от Ловеч...
Добри, не можеш да ми сравниш никакви медали и купи с чувството да си горе на стълбичката и да чуеш "Мила Родино" в твоя чест .... аз съм го изпитвал няколко пъти и на всички го пожелавам от сърце ....
За флексовете си чул, неразбрал, пък и аз не съм свидетел на случката .... пък и не намесвай БФА .....

Valio Savov
Мнения: 135
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Re: Церемония по награждаването на най-добрите спортисти и клубове на БФА за 2018 г.

Мнение от Valio Savov » 13 яну 2019 22:22

Добри Грабчев написа:
13 яну 2019 22:03
Савов,знам как се навиват масури за ракети...ама после ги навивате от кевлар...вие!
После ги давате на децата ужким с двигатели супер качество и те стават шампиони!
Стига с тия номера! И на гуменяците и планертите е същото...Малко не те ли е срам бе човек да си признаеш,че всичко е фалшименто!
Няма кевлар в нашите конструкции на "масурите" .... пак не си разбрал .... той е тежък .... направи ти, щом можеш ще станеш герой :)

Нещо май няма какво да измислиш и почна глупости да пишеш ....


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта