Молба за помощ!!

Това е мястото приятели, където можете да дискутирате всякакви "не РЦ" теми
Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Молба за помощ!!

Мнение от Марин » 15 мар 2018 05:01

Колкото пъти съм ползвал продукти на Търниджи, толкова пъти са се появявали проблеми.
FrSky са друга бира. Продуктите им са с добро качество и не само. Всичо при тях и като хардуер и като софтуер е иновативно и смея да твърдя, че в доста отношения, включително и в протоколите /за радиоканала за управление, за телеметрия, приемник-крайни устройства, флашване от предавателя и др./ са по-добри от повечето т.н. "маркови" комплекти. С последния си предавател QX7 утрепаха рибата - срещу $100 получаваш неограничени възможности. Кофти е, че цените на приемниците са височки. Но определено си струва преминаването към FrSky. Знаем какво се случи с Webra engines, очаквам подобни случки и с някои "маркови" производители, ако RC производството им е основно.

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: Молба за помощ!!

Мнение от Slav_s » 15 мар 2018 09:29

И FrSky падат и губят обхват но доста по рядко от Търниджи. Хубавото при тях е че има телеметрия и звукова индикация за обхвата
Общо взето за малки ел самолети са добре но като го сложиш на 30-50сс безнинов мотор и го разтресе хубаво в комбинация с екранирането от запалването виждаш колко са качествени :lol: :lol:
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Молба за помощ!!

Мнение от Марин » 15 мар 2018 10:21

Slav_s написа:
15 мар 2018 09:29
И FrSky падат и губят обхват но доста по рядко от Търниджи. Хубавото при тях е че има телеметрия и звукова индикация за обхвата
Общо взето за малки ел самолети са добре но като го сложиш на 30-50сс безнинов мотор и го разтресе хубаво в комбинация с екранирането от запалването виждаш колко са качествени :lol: :lol:
Моите уважения, но изобщо не си прав. Ако FrSky пада, то не е от нея, а от липсата на внимателна подготовка за полет. ACCST протокола е по-добър от на всички останали! Който иска, мога да го убедя, но на повечето ще им е скучно. Няма електроника, която издържа на вибрации! Всеки електр. компонент се обезпечава с/у такива.

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: Молба за помощ!!

Мнение от Slav_s » 15 мар 2018 11:14

Не знам, много се бях напатил с тези модули, за сега единствено нямам ядове с Sanwa 2.4G FHSS-3 и Corona 2.4G DSSS
А относно вибрациите естествено че са максимално изолирани спрямо електрониката

Другото което се сетих, незнам колко е добър FrSky но във вода на хидроплана на 400 метра обхват няма , с другите апаратури проблем никакъв
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Молба за помощ!!

Мнение от Марин » 15 мар 2018 11:19

Corona са добри, но имат косур на приемниците - поради малкото свободен Епром не могат да запомнят файлсейфа. Иначе са добри и като надеждност и като обхват, нищо, че хопинга е между само 3 канала. Останалата работа я върши DSSS-а.

2,4 GHz не е никак подходяща честота за вода. Ако работиш в режим LR /който не поддържа телеметрия/ ще се убедиш, че обхвата ще е съизмерим с на всички останали.

Fantasmos

Re: Молба за помощ!!

Мнение от Fantasmos » 15 мар 2018 18:22

Много от момчетата от поляната в Младост трошат рекорди с FrSky и тараниси на FPV. За мен е крайно несериозно и безотговорно да тръгнеш да летиш модел, който да иска 50cc мотор само с един приемник. Ако ще и Jeti да е. И аз съм на мнение, че в момента са най-напред като протоколи, екстри и тн. FrSky.

Специално за X8R който се ползва масово при подобни модели има нов Firmware с доработки специално за ДВГ, точно с цел вибрациите да оказват по-малко влияние върху приемника. FrSky имат redundancy bus - два приемника, две батерии за приемниците. На всеки приемник по едно кондензаторче задължително да обира пиковете. Отделно, че извадиха серия RX8R в която директно приемника се вързва към втори и споделя само бека, като при загуба на връзка прехвърля към втория.

Далеч съм от мисълта, че всичко им е перфектно, всеки един приемник 3-4 часа го държа включен - последния им който веднага го поръчах след като го извадиха - G-RX8 за планери, лек с altmeter вграден се оказа тотален леш. Плюят го за данните, и тн. и тн. Но хората поне връщат парите - моя изгоря след един час на батерия, докато си настройвах отклоненията - просто спря да свети. Пратих им две снимки и видео и на следващия ден ми бяха парите в пейпала. Участват в РЦ групс сериозно и съм сигурен, че ще го оправят, но кога... Сложих си добрия стар X8R и никакви драми с него...

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Молба за помощ!!

Мнение от Добри Грабчев » 15 мар 2018 19:39

Много полезна информация!
Имам ЖиЕр на 50 мх и му купих модул и два приемника FrSky.
Карам с тях единия планер на големи разстояния и до сега рядко ми е пискала телеметрията.Карам и един бензинов 52 куб и никакъв проблем.На Яка планирам два приемник с две отделни захранвания...Единия приемник за управление,другия за колесниците...Вече патих с един приемник на 50мх...Мотора на колесника с искренето си блокира приемника.И се случи/кой беше го казал?"пирон в кисело мляко" :D
Между другото кислелото мляко на село си го правим от истински крави,кози,овце... :D

Имам един странен въпрос?Питах няколко специалиста,но без отговор.
Та... искам управлението на модела да е на 2,4гх а останалите работи като колесник и други екстри на 50 мх.Или с два излъчвателя.Идея някой има ли?
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: Молба за помощ!!

Мнение от Fantasmos » 15 мар 2018 19:43

Така или иначе двата модула на радиото ти няма да могат да работят едновременно, малко е безсмислена цялата работа освен ако няма да държиш второ радио само за колесника, а тогава просто дай ток на втория приемник и тва е...

Tasev
Мнения: 2665
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Молба за помощ!!

Мнение от Tasev » 16 мар 2018 08:33

Бачо Илия,същия проблем го имах с Търниджи 9х ве 2.Девет канален приемник със скъсана антена.Имаше обхват 40-50 метра.От друг приемник ми прехвърлиха антена.Така и не тръгна.Купих нов приемник и се оправиха нещата.Търниджито не ми е правило никакви проблеми.Но колеги със Спектрум си по разбиха доста самолети.Единствено проблем имаше при колега ,който караше с предавателя си,опция -симулатор.Трябва да се извади модула за да тръгне като симулатор.И при това вадене,слагане се олуфтва клемореда.И започват проблемите.Марин е доста напред и е навлязъл в материята.Аз ползвам приятели ,които се занимават с електроника.Апаратурата ми работи с фабричния софтуер,нищо не е пипано от както е дошла от Китай.Копувана е от първите бройки пуснати на пазара. :lol:
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

бачо илия депрона
Мнения: 1850
Регистриран: 29 мар 2017 19:43

Re: Молба за помощ!!

Мнение от бачо илия депрона » 18 мар 2018 19:19

Момчета ,пуснах темата,не за да ми обяснявате кои апаратури и приемници са по-читави!!!! Аз знам ,че добри са еферскай.....,но не си струва да купувам десетина приемника,които са доста скъпи за моите депронки....не си падам по модели от по няколко хилядарки.....а и с един ,два е много тегаво постоянно да вадя и да слагам на моделите....Питах точно и ясно,защото си мислех,че ще има някой ,който е по-на ти с елекрониката....защо тия пусти приемници се скапват без видима причина ????
с.л.д. инж.ИЛИЯ ИЛИЕВ - 0899 11 58 58 -/ Специалист по Летящи Дивотии/


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта