Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Това е мястото приятели, където можете да дискутирате всякакви "не РЦ" теми
Fantasmos

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Fantasmos » 14 юни 2019 09:44

Пак комплекси и глупости, Добриии!

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Добри Грабчев » 14 юни 2019 15:18

........
Последна промяна от Добри Грабчев на 15 авг 2019 15:44, променено общо 1 път.
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Fantasmos » 14 юни 2019 18:16

Ами не им платиха 10 лева, а колкото трябва, но това няма да върне хората. По време на социализЪма просто нямаше да разбереш за тях, особено ако виновен беше някой комсомолски секретар. Такива като Олимп минават и прибират парите на глупаците. Аз нормален човек не знам да е изгорял от тях, само "тарикати" и да - Кипър не е държава. Не, че сме като нормална западна държава, но изобщо не сме толкова зле. За основна част от нещата, за които се мрънка сме виновни само и единствено ние...

Ще ти дам пример, поръча един приятел някакви планерчета най-прости за лапетата и отиваме в един парк тука в София, мятат стиропора децата, кефят се. Следващата седмица имаше 5 деца с такива, след месец имаше двама циганина да ги продават и 20 деца мятащи планерчета безмоторни в парка. Ама бай мангал е предприемач, отишъл, видял, че са 3 лева от китай, поръчал 20, пуска ги по 20 лева, родителите купуват, опааа 340 кинта на манго в джоба, а децата щастливи, мятат планерчета. А бай Добри седи и мрънка и хлеби държавата във форума дето пишат още 10 човека всички големи моделисти, заслужели деятели на спорта и аз :lol: За това утре тия деца ще мятат планерчета стиропорени от китай, а няма да летят копийни модели :idea: И за това няма да е виновна държавата.

Tasev
Мнения: 2660
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Tasev » 15 юни 2019 17:29

бай Добри седи и мрънка и хлеби държавата във форума дето пишат още 10 човека всички големи моделисти, заслужели деятели на спорта и аз :lol: За това утре тия деца ще мятат планерчета стиропорени от китай, а няма да летят копийни модели :idea: И за това няма да е виновна държавата.
Христо,и тука не си компетентен!Има титли и сега ги има.Майстор на спорта и заслужил майстор на спорта!Още има републикански и световни рекорди!Въпреки ,че омразния ти комунизъм го няма от 30 години!Защо не почнеш да правищ стиропорови планери?на Илиенци ги има бол!От 7...до 10 лв.При т.н Стелди са по 20 лв.!Направи едно дарение за спорта,за децата от квартала?Жертвай една заплата от 7...10 бона?Ще те пишат по всички вестници,но не и по форумите?Мама им мръсна на тия гадни руснаци и тия фалшиви новини!Компютърен мор да ги натръшка и за това ,че оправиха на Тръмп изборите!И това смотано ЦРУ дето ги проспа .Та направиха 13 колона на Белия дом!😎😎😎😎
Последна промяна от Tasev на 16 юни 2019 08:44, променено общо 1 път.
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Добри Грабчев » 15 юни 2019 19:11

............
Последна промяна от Добри Грабчев на 15 авг 2019 15:45, променено общо 1 път.
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Fantasmos » 16 юни 2019 08:49

Ми няма, щото няма кой. Няма и една заплата дарение да направиш дори на някой!

Tasev
Мнения: 2660
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Tasev » 18 юни 2019 19:34

Защо да няма ,Христо?Има клубове по моделизми.Детски градини!🤔😁😁😉
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

marich
Мнения: 154
Регистриран: 11 мар 2017 16:04

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от marich » 18 юни 2019 19:46

Slav_s написа:
24 яну 2018 14:07
От известно време по форумите и фейсбук се коментира този модел .

http://modelistika.com/showthread.php?p ... post408896
https://www.fokkerc.com/building-gia...ale-fw-190-a8/
https://www.fokkerc.com/fw-190-a8-1-2-scale-update/
Определено това е доста скъпо и трудоемко начинание, интересно ми е какво е вашето мнение относно начина на изработка конструкцията, материала, двигателя , теглото и тн.
Аз харесвам голямите модели.Искам един ден и аз да правя.Според мен човек трябва да се развива.Първо малки и прости,после по-голями и по-сложни.След това още по голями.Но в България е трудно.

Tasev
Мнения: 2660
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Tasev » 18 юни 2019 20:58

Не е трудно!Нужни са умения ,опит и подходящи хора за да ти помагат!Всичко е възможно.При условие че имаш желание!Насила хубост не става!😎🤔🤔🤔😉
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

marich
Мнения: 154
Регистриран: 11 мар 2017 16:04

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от marich » 18 юни 2019 21:26

Уменията се придобиват с правене.А за правенето трябват кинти.Трябва помещение.Даже две.Едно в което се реже,шкури и т.н.И едно в което се облича и боядисва.Машинки-малък банциг,циркулярче,стругче и др.Транспортирането също е проблем.Трябва по-голяма кола.Хубави двигатели.Качествени материали.И т.н. и т.н.Желанието го има.Но с малко пари нещата се получават много бавно.Точно за това хората в България,които правят голями модели са много малко.Става дума за модели с размах 3-4 метра и нагоре.


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта