Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Това е мястото приятели, където можете да дискутирате всякакви "не РЦ" теми
Fantasmos

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Fantasmos » 25 яну 2018 14:21

Аз до колкото знам от станцията на младите техници в Пловдив полета включва излитане и кацане, тук втората част липсва, то и на един налъм да сложиш достатъчно голям мотор ще литне. Чакам да обявят дати за копийния събор, ще закарам 4К дрона да снимам качествено, че със сигурност има много красиви родни копийни модели, които летят великолепно, просто явно не снимат и пускат достатъчно хорат :cry:

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Добри Грабчев » 25 яну 2018 14:29

........
Последна промяна от Добри Грабчев на 15 авг 2019 14:24, променено общо 1 път.
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Fantasmos » 25 яну 2018 14:45

Клипа е на някакво злополучно облитане на Як, нищо общо с 1/2 модела, който се прави от края на миналата година. Аз следя тук, винаги си пише кой ги строи нещата: https://www.fokkerc.com/news/ И във фейса разбира се.

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Добри Грабчев » 25 яну 2018 15:02

......
Последна промяна от Добри Грабчев на 15 авг 2019 14:24, променено общо 2 пъти.
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Fantasmos » 25 яну 2018 15:18

Така е, 20 годишна пауза бях направил и после всичко, което беше нужно да ме запали отново се оказа едно дървено самолетче от конференция, рекламно :lol:

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Slav_s » 25 яну 2018 17:22

Fantasmos написа:
25 яну 2018 14:00
Херве като прави такъв огромен модел, който ще се види от ужасно много хора е нормално да ползва само материали и други марки, на които има вяра. Което е реклама и за тия хора и това е повече от нормално. Ясно, Румен, Робарт, Валач и всички хора, производители на части за този модел са бизнеси. То ако нямаше хора, които да печелят от това нямаше да има прогрес и този безкраен избор на мотори и части за каквото се сетиш, ами още щяха да летят хората с мотори от резачки, храсторези и подобни простотии :mrgreen: Или да си режеш с лъкче ребрата, които лазера ти ги прави перфектно и далеч по-точно.

В тоя ред на мисли, в копийния раздел едно облитане няма до сега. Много сме критични към другите хора, които правят модели за десетки хиляди евра, пък наще произведения на изкуството не ги споделяме, що така не знам...
То 50% от "авио" моторите който са на пазара са дублирани от храсторези резачки и подобни простотии със малко доработка.
Не виждам какъв е проблема да си преработиш мотор който струва 100лв нов вместо да вземеш подобен на цена от 250$, имайки в предвид че преработката е елементарна.
Давам ти пример за купешки "Авио мотор" от резачка :
http://www.flyhobbies.com/fujibt32bgasengine.htm
https://www.ebay.com/itm/QJ-26cc-Side-E ... 7675.l2557
Относно лазера и фрезата съм съгласен че е безсмислено да режеш на ръка освен ако не ти прави кеф , но това е най малката работа в изработката на модела :)
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Добри Грабчев » 25 яну 2018 18:25

/........
Последна промяна от Добри Грабчев на 15 авг 2019 14:25, променено общо 1 път.
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Fantasmos » 25 яну 2018 18:57

Тая тема стана малко обща приказка, но какво мислите за масовите конверсии на точно тези 50-60 кубикови мотори към електро? Около $200 е евтина китайска алтернатива, още 50тина за ESC, и батерия съответно и няма бензин, цапане, драстично по-високо КПД, теглото на половина и тн. Само на звук не го докарва, но те тия мотори така и така не звучат изобщо добре :lol:

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Slav_s » 25 яну 2018 19:14

Лично на мене електрото ми е много стерилна работа и много скучна . Дори самата настройка на мотора, гориво режими си иска определени познания. Другото предимство е че в секи един момент на полета тягата ми е абсолютно еднаква докато при електрото не е така .
Точно в този размер 50-60сс мисля електрото е най нерентабилно . Колко батерии ми трябват за един полетен ден и 10-15 полета, и на каква стойност ? Аз тези полети ги правя с 3 литра гориво.
Темата наистина стана малко общи приказки :D
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Марин » 25 яну 2018 19:36

Само ДВГ ! Една тубичка с гориво и си карам колкото искам и както искам, независим от нищо. А за звука и миризмата - та то си е половината кеф! Е, след полети следват 5 мин. забърсване на модела, но така му връщам за доставеното удоволствие. :lol:


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта