Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Това е мястото приятели, където можете да дискутирате всякакви "не РЦ" теми
Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Марин » 25 яну 2018 11:45

Fantasmos написа:
25 яну 2018 11:25
................ Де да имаше някой да печели и от авиоклуб някъде около София да има една писта като хората да ходим да си плащаме членския внос, да коси тревата някой а само да си летим моделите, ехеее. Ама нъцки.
Имаше идея на Централен авиомоделен клуб - София в лицето на Свилен Коларов за построяването на писта в близост до София, но скоро не съм го чувал, да каже има ли развитие по въпроса.

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Slav_s » 25 яну 2018 11:46

Това за пистата и аз си го мисля от доста време, няма да е никак лошо :) За момента най доброто и близо до София е пистата на Слаковци, там се събираме за сега.
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Добри Грабчев » 25 яну 2018 12:03

.........
Последна промяна от Добри Грабчев на 15 авг 2019 14:23, променено общо 1 път.
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Fantasmos » 25 яну 2018 12:24

Ами тук моделиста е Херве, а не Румен, който е проектирал кита. Може да пробваш на него да му дадеш полезни съвети по-скоро. От руската тема излиза и, че не е нарязал един кубик шперплат, ами конструкцията е от "сандвич , стеклоткан и фанер". Не е съвсем абаджийска работата май в двора с лъкчето да го е нарезал :lol:

Иначе предлагам да отворим отделна тема и да избистрим дефиниция за хоби. Като си си купил готов модел от изолация от ХобиКинг, хоби ли е? Като ходиш да караш ски в планината дали е хоби, щото си си купил ските, а не си ги направил с тия две ръце...

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Марин » 25 яну 2018 13:28

Аз мисля, че хобито е дейност, занимание, доставящи удоволствие на човека в свободното му време. Хобитата са различни - с насоченост към техниката в различните и аспекти, спортове и мн. други. На скиора хобито му е карането, а не изработката на оборудването. Едно от моите хобита е електрониката - разработвам си принципни схеми, платки и т.н., програмирам си микроконтролерите и разбира се - тях не ги изработвам /по понятни причини/. Правя и хеликоптери, като някои от детайлите изискващи фреза изработвам ръчно от дурал, при все, че имам приятел, работещ на CNC. Е, зъбни колелета на ръка не мога, за съжаление, тях ги купувам.
Ако идеята е да се печелят пари от някакво дори приятно занимание, това според мен вече си е чиста проба бизнес, не хоби /освен ако печеленето на пари само по себе си не е хоби за някого.... ;) /

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Slav_s » 25 яну 2018 13:33

Всичко е хоби щом не става въпрос за пари :D
Самата направа на един модел е огромно удоволствие, а след това ако можеш и да си го облетиш кефа е пълен.
С нарязването на един кит не печелиш нищо друго освен време, всичко останало го отнася моделиста, вече друг е въпроса кой е правил чертежа и какви ще са полетните качества на самолета.... защото летящ модел не е равен полет ;)
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Марин » 25 яну 2018 13:53

А на Добри хобито е да прави дървени трици и метални стружки... :lol: ... И като субпродукт излиза някое Як-че... :mrgreen:

Fantasmos

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Fantasmos » 25 яну 2018 14:00

Херве като прави такъв огромен модел, който ще се види от ужасно много хора е нормално да ползва само материали и други марки, на които има вяра. Което е реклама и за тия хора и това е повече от нормално. Ясно, Румен, Робарт, Валач и всички хора, производители на части за този модел са бизнеси. То ако нямаше хора, които да печелят от това нямаше да има прогрес и този безкраен избор на мотори и части за каквото се сетиш, ами още щяха да летят хората с мотори от резачки, храсторези и подобни простотии :mrgreen: Или да си режеш с лъкче ребрата, които лазера ти ги прави перфектно и далеч по-точно.

В тоя ред на мисли, в копийния раздел едно облитане няма до сега. Много сме критични към другите хора, които правят модели за десетки хиляди евра, пък наще произведения на изкуството не ги споделяме, що така не знам...

Fantasmos

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Fantasmos » 25 яну 2018 14:03

Между другото в момента се случва и още един чудовищен проект, който следя изкъсо на Junkers 188

Изображение

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Какво ви е мнението за модел в този мащаб ?

Мнение от Марин » 25 яну 2018 14:11

Fantasmos написа:
25 яну 2018 14:00
............................
В тоя ред на мисли, в копийния раздел едно облитане няма до сега. ................................
Всъщност има:
За огромно съжаление придружено с технически проблем и отказ...


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта