Развитието на авиомоделизма сега през 2022г. и за напред

Това е мястото приятели, където можете да дискутирате всякакви "не РЦ" теми
mmfsr
Мнения: 527
Регистриран: 24 апр 2019 09:48

Re: Развитието на авиомоделизма сега през 2022г. и за напред

Мнение от mmfsr » 05 сеп 2022 20:27

Георги написа:
05 сеп 2022 19:48
Къв е този поучителен тон ? Такъв тон ще държите на някои дето ще ви търпи! Нещо сте голямата работа ли кво, единия работи с макетно ножче и рулетка, другия не може един двигател да запали аи сектир?
Не ме познавате за да коментирате възможностите ми.Разбрах от нета,че сте програмист-поне така сте написали.Това как се връзва с моделните спортове, които са основно инженерен приоритет.Ако Ви е хоби-разбирсм .За нас в тоя форум е мисия,с за някои и смисъл на живота.
Инж.Веселин Драганов М.С.

Петър Алексиев
Мнения: 519
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: Развитието на авиомоделизма сега през 2022г. и за напред

Мнение от Петър Алексиев » 05 сеп 2022 20:49

На мен ми е много интересно какво ,и по-точно какъв модел прави Георги ,
Ако може снимков материал моля. Ще бъде интересно.
Ще иаползвам тази тема за да се похваля и аз :
Тъкмо вчера завърших работните чертежи на БОИНГ 747 , ама неееее модел , а е истински пътнически самолет ,и като го направя ще ви поканя всички моделисти , включително и Георги да се чуства поканен , да се повозим на воля , да му се наситим а след това имам намерение да го подаря на някои беден милиардер , че и тои завалията има нужда да спечели някои и друг лев :lol:
Петър Алексиев
Велинград

Петър Алексиев
Мнения: 519
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: Развитието на авиомоделизма сега през 2022г. и за напред

Мнение от Петър Алексиев » 06 сеп 2022 00:12

Бе , ако искаш и на колело без седалка сядаи , се тая , твоя гъз ще е доволен.
Ха , някакво си кафе , моита ракиика със салатка бие твоито малеби :lol:
Петър Алексиев
Велинград

Потребителски аватар
stef.vt.bg
Мнения: 103
Регистриран: 04 фев 2020 19:58

Re: Развитието на авиомоделизма сега през 2022г. и за напред

Мнение от stef.vt.bg » 06 сеп 2022 08:50

........., а аз се чудех как започват войните.........?
Как можахте да излеете толкова помия в тази и други теми? Тя помията лесно се излива, но явно е събирана с годините и кофата се плисна яката.
Доколкото виждам, темата е "Развитието на авиомоделизма сега през 2022г. и за напред" и никъде не става дума, че е за дървени модели, така че нека не изпадаме в крайности по отношение на материалите, инструментите, машините и всичко останало, което е нужно за нашето любимо хоби. Всички разполагаме с различни възможности, знания и опит, но това не означава, че някои могат да се пъчат и надуват като пуяци пред останалите. За всички има място под слънцето!!!

Не отваряйте кутията на Пандора!!!

Пиша в множествено число, не от уважение към някого, а защото става дума за всички нас.
Да запазим добрия тон и да се кефим на хобито си!!!

С поздрав!!!
Стефан Добрев
гр.Велико Търново

mmfsr
Мнения: 527
Регистриран: 24 апр 2019 09:48

Re: Развитието на авиомоделизма сега през 2022г. и за напред

Мнение от mmfsr » 06 сеп 2022 09:04

Георги написа:
06 сеп 2022 01:36
mmfsr написа:
05 сеп 2022 20:27
Георги написа:
05 сеп 2022 19:48
Къв е този поучителен тон ? Такъв тон ще държите на някои дето ще ви търпи! Нещо сте голямата работа ли кво, единия работи с макетно ножче и рулетка, другия не може един двигател да запали аи сектир?
Не ме познавате за да коментирате възможностите ми.Разбрах от нета,че сте програмист-поне така сте написали.Това как се връзва с моделните спортове, които са основно инженерен приоритет.Ако Ви е хоби-разбирсм .За нас в тоя форум е мисия,с за някои и смисъл на живота.
Напротив познавам те от писанията на форумите, и какво си показал, показаното стига за да се определи нивото на даден човек според това което е направил и прави! Не си лош човек, хубаво е че обичаш ДВГ и по-големите модели даже си е направо супер!
Като ви е мисъл на живота да бяхте показали поне по един читав модел как го правите от нулата, и после как излитате и кацате с този модел и то да е в един полет, а не като добри примерно един клип за 15 години, 2 мин полет и вместо кац-краш! По-принцип нищо лично, нито лошо, не искам да се караме за глупости ама ме дразни поучителния тон при положение че там където сте вие сега аз съм бил преди 20 години и много добре ми е ясно какви мъки изпитвате /щото съм минал през това/ като прочетох няколкото писания който имате на техническа тема. Знам че звучи високомерно ама просто факти. Затова се дразня от време на време.
И стига с това ВИЕ писна ми от глупави любезности, или безсмислени драки с цел да се докажем кой е по по наи като смачкаме другия-прекалено е глупаво, един дол дренки сме горе доле всичките и това е просто хоби а не тролска и хейтърска цел в живота.
Точно и за това рядко качвам в нета.Мислиш по това,което виждаш.Има неща,които не са за форумите.Бих те поканил на гости да видиш,но вече ми стана неприятен.
Инж.Веселин Драганов М.С.

бачо илия депрона
Мнения: 1850
Регистриран: 29 мар 2017 19:43

Re: Развитието на авиомоделизма сега през 2022г. и за напред

Мнение от бачо илия депрона » 06 сеп 2022 09:31

Георги написа:
06 сеп 2022 01:57
Петъо ти остана последен просто защото не те знам, чух някви клюки от тук от там ама преди да ти видя темите тоест способностите и направиите ще запазя малко неутралитет. Ок?
Сега се запитай, защо и аз не бих си позволил да кажа една лоша дума за Петьо, въпреки, че и той не харесва депрона......и защо и той не е на твоя страна, въпреки, че е майстор на дървените и композитни модели.....дано не си позволиш да кажеш, че и той си пада по лизане на депронаджийски задници , че ше стане мазало
Последна промяна от бачо илия депрона на 06 сеп 2022 10:43, променено общо 1 път.
с.л.д. инж.ИЛИЯ ИЛИЕВ - 0899 11 58 58 -/ Специалист по Летящи Дивотии/

Entusiast
Мнения: 46
Регистриран: 20 сеп 2019 20:55

Re: Развитието на авиомоделизма сега през 2022г. и за напред

Мнение от Entusiast » 06 сеп 2022 10:36

Модел с композитно тяло и крило сандвич стиропор - балса - карбонови надлъжници в коя категория е? :D

Петър Алексиев
Мнения: 519
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: Развитието на авиомоделизма сега през 2022г. и за напред

Мнение от Петър Алексиев » 06 сеп 2022 13:42

Георги написа:
06 сеп 2022 01:57
Петъо ти остана последен просто защото не те знам, чух някви клюки от тук от там ама преди да ти видя темите тоест способностите и направиите ще запазя малко неутралитет. Ок?

ОК, Съгласен !!!!
Имам много модели , от които няколко летящи и доста такива дето са почти готови като искам да карам всичките и дано това стане някои ден , ако не реша да подаря някои от тях. Замислил съм и още проекти , единия от които няма да ти хареса , но това е друга тема. До тук става въпрос точно за ДВГ модели.
Нека сега Георги , си представим следната ситуация:
( Ще пиша за себе си за да не засягам друг)
Взимам си дървенячката , отивам на полето , слизам от колата и какво да видя ... 15/20 санти трева. Не може да литне , не мога да го хвърля от ръка ... тежък е, а съм сам!!!!! .......пък много ми се кара.
Друг път пък вали и не става за каране , съвсем на скоро , товарям си фърчилото ( не дървенячка ) а депронката ( после ще обясня и за нея) и тъкмо спирам и взе да вали, изчаках малко ... не , тъц , не спира , раших да се върна до ЛИДЪЛА просто еи така ,да убия малко време , но на магазина не вали , върнах се на полето , вали ..... и така няколко пъти!!!! :lol: ...Вкраина сметка не успях да литна.
Така ,че , ДВГ моделите мога да си ги карам в период не повече от 2/3 месеца и то не винаги щото трябва да се работи за да си финансираме крастата , а някои от тук присъстващите във форумите нямат тези възможности като един колега в " моделистика " на които му свалям шапка , дето сам си прави и пистите!!!!!
Надявам се Георги разбираш какво иска да ти кажа , от тези 2/3 месеца прозорец за каране , ако извадим времето през което сме заети и лошото време , сам можеш да се сетиш колко време остава за каране , подчертавам , на ДВГ.
От по - горе написаното става ясно, че при тези условия , срока на годност на които и да е модел , значително се увеличава!!!!
И дори и да ме е срам да си призная , карането на ДВГ при мен започва да става от сбирка на сбирка,демек все по-рядко за съжаление.
И тук идва ред на депронката, за да избегна всички по - горе неудопства , си сковах :D ( Бачо знае за какво иде реч) и да мога да си чеша крастата почти всеки ден , едно депронче , но не можах да се сдържа и го каращисах с малко шперплат :lol:
Имам 2 батериики които ми осигуряват 30/40 минути плътно във въздуха.
Него , дет се вика мога да си го возя на всякъде и да си го карам където и да е , стига времето и мястото да го позволяват.
Та , сега конкретно е въпрос на математика, часовете на вън и в полет на ДВГ е просто не съизмерим с депронката която може да се кара почти всеки ден.
Далеч съм от мисълта да защитавам някаква теза за изолациите , нито пък съм им кои знае какъв фен , НО , в случая едва ли и ти , би отрекъл практичноста на депрона.
И съвсем кратичко Георги за ракииката , АЗ НЕ ПИЯ, освен в редки изключения от които годишно да ми се съберат общо 2/3 литра, ако това за някои е пиене , то добре , значи пия :D
Петър Алексиев
Велинград

mmfsr
Мнения: 527
Регистриран: 24 апр 2019 09:48

Re: Развитието на авиомоделизма сега през 2022г. и за напред

Мнение от mmfsr » 06 сеп 2022 14:15

Браво. Ако беше почнал с тоя пост в началото нямаше да пишем глупости 3 дена.
Инж.Веселин Драганов М.С.

Петър Алексиев
Мнения: 519
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: Развитието на авиомоделизма сега през 2022г. и за напред

Мнение от Петър Алексиев » 06 сеп 2022 19:19

Георги написа:
06 сеп 2022 14:09
Ок радвам се виж как става конструктивен диалог! Накратко и за мен , никога не съм имал против против другите и с какво летят дал депрон дал хвърчило важното е да става кеф и шоу, но не можах да понеса някои да ми казва аз какво да пиша и какво да мисля, нито да ми държи поучителен тон все едно ми е учител нещо. Относно двг и пистата, имах си една полянка извън града дълги години примерно от 1997 до 2014 и нон стоп на нея. на нея са идвали много хора и от други градове със всякви модели и повечето депронки, там даже измислих преди 15 години "автоматичен диедър" на един приятел стиропорката като излизаше от пикиране винаги крилата се гънеха нагоре и после като хоризонтира се изправяха. Проблема с тревата го реших като взимам назаем една електрическа косачка и си имам генератор на ток 2кв с който ходя по къмпинги та с него и 50м кабел си косях тази полянка писта 20х50м. през има няма 20-40 дена тоест два три пъти в лятото тоест през годината и си летях почти всеки ден няма лято няма зима нон стоп. И в 18 часа съм отивал до 21 часа лятото никъв проблем от 3 часа време 1 час във въздуха, а почивните дни от сутрин до вечер с няколко литра метанол или бензин. Сега вече си имам собствена 300м тревна писта и на нея като окося е идеално. Абе с две думи луд за връзване, много запален по това хоби от 3 клас и кръжока в ОСО, та чак до сега има няма сигурно 40години. Може би съм единиствения, или поне първия моделист в Бг който си купи лазер през може би 2009г. само и само да си реже сам моделите щото знаеш че модели се чупят често, лесно и бързо, а често не може да се купуват, но ако имаш заготовките нарязани се правят за седмица две. И от тогава сам си ги чертая сам си ги мисля, имам една стая пълна догоре с модели, половината купешки другата половина мое пройзводство. Моята идея с тази тема беше да се съберем повече такива хора който са тотално отдадени на хобито, и правят нещата. Та те така.
Пздравления , остава да пуснеш тема в раздел ДВГ - а за започнатото на дивана ако решиш?
Както вече писах, и аз съм замислил нещо за което ще направя тема , но като му дойде времето ...... като цар Симьончо :lol:
Последна промяна от Петър Алексиев на 27 фев 2023 01:07, променено общо 1 път.
Петър Алексиев
Велинград


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта