Ретро модели,тяхната история и реставрация

Това е мястото приятели, където можете да дискутирате всякакви "не РЦ" теми
Тодор Попов
Мнения: 4
Регистриран: 29 ное 2016 18:51

Re: Ретро модели,тяхната история и реставрация

Мнение от Тодор Попов » 16 окт 2020 11:09

Има още доста неща за показване.Нещо не ми остава време да разбера как се качват тука снимки,и за това ги пращам на Краси Тасев ,и той ги публикува.С удоволствие ще Ви покажа и стари класически планери правени в средата на 70.Единия е ако не се лъжа на покойния Емил Кърлев,а другия е правен пак тогава във военно въздушното училище в Долна Митрополия от един тогавашен курсант ,който сега е пилот.Запознахме се с него случайно ,и даже ми изпрати жълт копринен воал от онези години, за да преоблека крилата на модела защото плата беше скъсан.Пазя и няколко стари апаратури,две съветски ,и две западни.С едната от руските сме карали модели на самолети и кораби доста време.РУМ-2 непропорционална.Струваше 300 лв в магазина,а едно радио ВЕФ струваше 90 лв...Първата апаратура.Баща ми(Бог да го прости) като я хвана в ръцете си и се разтрепера☹️....Имаме доста модели правени от него и мен.Той си отиде преди 10 години,и аз после продължих,като се опитвам да събирам модели от старата школа ,да ги реставрирвам и да ги съхраня подобаващо.Поне докато съм жив ще бъдат на особена почит в къщата ми,и няма да мръднат от там.Понеже вече ми зададоха въпроса дали продавам това онова отговора е: НЕ НЕ ПРОДАВАМ нищо.Доста неща съм подарил,и ще подаря,но не продавам нищо.Мечтата ми е да видя някога всичко наредено ,за да могат хората да го гледат свободно,и да знаят какво е било.

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Ретро модели,тяхната история и реставрация

Мнение от Марин » 16 окт 2020 18:52

Радват окото такива снимки и вадят приятни спомени от времето на саморъчния моделизъм.

Tasev
Мнения: 2665
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Ретро модели,тяхната история и реставрация

Мнение от Tasev » 20 окт 2020 11:01

Тоше? Таймерчето имаше някаква история? Може ли да напишеш нещо? :?: :!:
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Ретро модели,тяхната история и реставрация

Мнение от Добри Грабчев » 20 окт 2020 20:27

Чудех се къде да го пиша, но от историята на моделизмите, най- забележителни си остават кордовите и свободно летящите...Гледам тая тема
http://modelistika.com/showthread.php?t=26758...Не се знае чия собственост е парцела, но човека упорито се бори с треви, дънери и камъни, само и само да може да лети.
Добри Грабчев

Valio Savov
Мнения: 135
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Re: Ретро модели,тяхната история и реставрация

Мнение от Valio Savov » 21 окт 2020 23:22

Добри Грабчев написа:
20 окт 2020 20:27
Чудех се къде да го пиша, но от историята на моделизмите, най- забележителни си остават кордовите и свободно летящите...Гледам тая тема
http://modelistika.com/showthread.php?t=26758...Не се знае чия собственост е парцела, но човека упорито се бори с треви, дънери и камъни, само и само да може да лети.
Човека е възрастен, няма пари, има странни модели тип "летящи дивотии" , но моделизма явно му е в кръвта. Има писта за летене на 40 км. от Пловдив, но той си чисти в Пловдив, за мен е излишен труд, но не смея да му кажа .... Собствениците ако знаят, ще го изчакат да изчисти и ще го изгонят .... :(
Дано съм лош пророк ....


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта