Освобождаване от митница

Това е мястото приятели, където можете да дискутирате всякакви "не РЦ" теми
Valio Savov
Мнения: 135
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Valio Savov » 20 юни 2019 16:55

А също избягвам доставките с DHL от страни извън ЕС, при тях минаваш през митницата .... митнически агент (40-50 лв.), в банката внасяш мито и ДДС .... и регистрация в митницата (лична) трябва :( ииии чаканееее :(

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Марин » 21 юни 2019 12:13

Сериалът започна. Сценарият - сам съм в митницата/пощата. На пощенското гише служителят ме упъти сякаш на всеки половин час попълвам техните нескопосано направени формулярчета. Подадох комплекта документи срещу нищо /върви доказвай, да не дава Господ, ако нещо загубят/. На въпроса ми "Какво следва? - лаконично "Чакаш SMS". "Приблизително кога?" - "До 10 раб. дни." "Сам съм в огромната зала, не може ли в рамките на деня?" - "Изключено, има много работа." Още не бях се качил в колата, когато ме избута пред сградата, за да влезе в отсрещното кафе. Не ми се губеше време и чаках само половин час да засека кога ще излезе да побутне "многото работа"...

Fantasmos

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Fantasmos » 21 юни 2019 20:02

Valio Savov написа:
20 юни 2019 16:55
А също избягвам доставките с DHL от страни извън ЕС, при тях минаваш през митницата .... митнически агент (40-50 лв.), в банката внасяш мито и ДДС .... и регистрация в митницата (лична) трябва :( ииии чаканееее :(
При DHL отиваш и срещу 7 лева им правиш едно нотариално пълномощно, че им даваш да ти освобождават нещата. Еднократно. После идва куриер, взима го и след това идва и ти носи нещата пак безплатно. Това се прави веднъж и повече не се занимаваш с идиотите от митницата. Разбира се, когато дължиш мито ти пращат да платиш по банка, след което им връщаш разписка от плащането, но с онлайн банкиране това е елементарна процедура. Отделно не би следвало да плащаш и мито и ДДС, нещо като цяло си се объркал в цялата схема. При ВСИЧКИ поръчки извън ЕС трябва да минеш и минаваш през митница, въпроса е, че DHL не лъжат в цените на поръчка както останалите. Аз си поръчах едно радио от https://horusrc.com от китай с експресна доставка и на 4я ден беше на бюрото ми в офиса, след като му платих митото разбира се...

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Марин » 21 юни 2019 20:44

Fantasmos написа:
21 юни 2019 20:02
............................................................
Аз си поръчах едно радио от https://horusrc.com от китай с експресна доставка и на 4я ден беше на бюрото ми в офиса, след като му платих митото разбира се...
Не знам какво точно ти е радиото, но ако е с холови стикове почваш да гониш вечността... :lol:

Fantasmos

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Fantasmos » 23 юни 2019 16:54

Какво им е на холовите стикове, супер са?

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Марин » 23 юни 2019 17:49

Fantasmos написа:
23 юни 2019 16:54
Какво им е на холовите стикове, супер са?

Точно това казвам, вечни са, не се налага периодично калиброване, висока надеждност, прецизност, линейност и т.н., спокойно можеш да си ползваш предавалото и за симулатор.

Fantasmos

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Fantasmos » 24 юни 2019 09:24

О, аз преди година и нещо си го поръчах QX7 и после си взех хол стикове като ги извадиха за радиото. Много са прецизни, нямат "трептения" и тн. Със симулаторите работи също много добре. Мисля да мина на X12S, а това радио да го ползвам за мастър / трейнър връзка и симулатори, че има доста деца около мен, които искат да летят :D


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта