Освобождаване от митница

Това е мястото приятели, където можете да дискутирате всякакви "не РЦ" теми
Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Освобождаване от митница

Мнение от Марин » 19 юни 2019 10:15

Колеги, някой от вас освобождавал ли е пратка от митница, по един от двата възможни начина, и ако е нека сподели в детайли процедурата, тъй като в БГ за 50 цента бюрокрацията може да те направи див и щастлив... :(

Fantasmos

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Fantasmos » 19 юни 2019 14:41

В коя митница и от София ли си? Имаш ли ЕРОИ?

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Марин » 19 юни 2019 15:37

София, нямам ЕОРИ.

Fantasmos

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Fantasmos » 19 юни 2019 17:24

Ако е дошло в митницата на гарата, отиваш в щанда на бг пощи с бележката, те ти стават митнически представител и ти внасят стоката срещу 2-3 лева. Трябва да носиш разпечатка от сайта, от който си поръчал стоката - да се вижда ордъра и цената му. Плащаш си мито (20% от обявената стойност), дават ти една бележка и отиваш на друго гише, където вече ти дават пакета. Ако е дошло на митницата на аерогарата беше по-сложно, май трябваше задължително ЕРОИ да вадиш, но не помня...

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Марин » 19 юни 2019 17:30

Според Писмо-поканата е на Централна гара. Тия дни ще се пробвам, да видим какво ще е... :lol: Благодаря!

Fantasmos

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Fantasmos » 19 юни 2019 19:17

Супер, там е по-добре, но трябва да имаш разпечатка на ордъра в джоба! Ако е под 30лв изобщо мисля, че не трябва да плащаш и мито, но се сети какво си поръчвал и си извади разпечатка. Може да си го фалшифицираш освен идиота китаец ако не е попълнил реалната сума в декларацията...

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Марин » 19 юни 2019 20:43

Лошото е, че китаеца всъщност е американец и не е изключено нещото да е придружено от финансов документ...

Fantasmos

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Fantasmos » 19 юни 2019 21:13

Еми разпечатай си поръчката на реална стойност да ти е мирна главата. На мен ми пратиха 50 фланелки подарък за целия офис едни приятели американци та им оставих 75лв мито за подаръка :D Добре, че не ги бяха писали по 20 долара едната, че щях да ги връщам :lol:

Valio Savov
Мнения: 135
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Valio Savov » 20 юни 2019 15:21

Според мен, не носи нищо .... Отиваш и ако те кажат, че няма такъв .... тогава мисли какъв ще представиш.
Ако отидеш с реална стойност, а практиката е да се дават до 30% фактури от стойността , която пътува със стоката и ще се окажеш с две различни .... Американците не крият данъци ли ? Да бе да ....

Fantasmos

Re: Освобождаване от митница

Мнение от Fantasmos » 20 юни 2019 15:47

И ако ти искат, да се върнеш до вас и пак да ходиш до митницата :) Винаги разпечатка в джоба!


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта