Борсата и размисли!

Това е мястото приятели, където можете да дискутирате всякакви "не РЦ" теми
Добри Грабчев
Регистриран: 08 дек 2016 17:20

Re: Борсата и размисли!

Мнение от Добри Грабчев » 28 окт 2018 19:31

Преди време Петър Тончев писа,че съм открал 2 килограма Д16Т и съм направил от него първия в България РЦ хеликоптер...
Не му отговорих!Тогава имаше такъв материал, а и Б95...След обработката обикновено остава 1/10...Същото е със шайбата на главината на витлото на Яка.Кило и сто плоча 160/160/10 мм и накрая 100 грама шайба.
Хелита...после направих още два.Последния беше с титанови детайли, от една разфасована руска подводница...а и вилките на Як-3 бяха от титанова сплав...Материяла го намерих в автосервиз изхвърлен,защото не знаели какво е това дето стреляли по него а не се пробивало...
Бургиите се стапяли и на шмиргела имало сини искри...

Едно разбрах...да си трая,да не приказвам,да се правя на сляп...Абе като Мона Лиза на Леонардо да Винчи...Никой не разбра "усмивката" и!
Какво правя вече ще е във фейса..

ПП
На Валю...Не ми казвай какво да мисля! Мислете вие в тази федерация,че положението в РЦто е трагично...Вижте хората какво правят по света!
Имам предложение да се направи нова общност и федерация на РЦ моторни,планери,дронове, а Вие с ракетитите, свободно и кордовите си имате федерация!
И други мислят така...Винарово,Доброглед...
БФРЦ!
А кат съм лъжец ме вкарай в затвора...тамън имам нужда от стендове на артериите и чейне...Безплатно като пандизчия...
Прикачени файлове
Picture 808.jpg
Picture 808.jpg (1.52 MБ) Видяна 8613 пъти

Valio Savov
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Мнение от Valio Savov » 28 окт 2018 21:57

Добри Грабчев написа:
28 окт 2018 19:31
ПП
На Валю...Не ми казвай какво да мисля! Мислете вие в тази федерация,че положението в РЦто е трагично...Вижте хората какво правят по света!
Имам предложение да се направи нова общност и федерация на РЦ моторни,планери,дронове, а Вие с ракетитите, свободно и кордовите си имате федерация!
И други мислят така...Винарово,Доброглед...
БФРЦ!
А кат съм лъжец ме вкарай в затвора...тамън имам нужда от стендове на артериите и чейне...Безплатно като пандизчия...
Няма човек, който да може да казва на бай Добри какво да прави .... той ще прави както досега ЯК-3 (единственото ценно), както и други съвсем ненужни неща ....
Колкото до федерацията тя прави за всички класове еднакви неща, друг е въпроса, че ти не го разбираш (най-вероятно не искаш) .... Навил си си на пръста, че за някои има нещо, което за другите няма. Не е така .... Попитай някой, който знае, щом на мен не вярваш .... Досега съм забелязал, че ти критикуваш "нищо не правите" , а ти самия нищо не предлагаш като идея .... но си убеден, че нищо не правим .... Също така си мислиш, че някъде се отчитаме за дейността (каква наивност....) никой освен клубовете (състезателите) не го интересува нито какво правим, нито как се оправяме .... Та те така ....

Колкото до новата "федерация" - няма лошо .... направете .... мога и да ви кажа какви документи ви трябват .... а коментара ми е кратък: "Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да започнеш и да го направиш ...." Изпълнявате точка първа .... Успех ....

До съденето: Аз имам само едно изискване към теб бай Добри и то е много просто: Не лъжи! Както е казал императора-философ "това, което си чул е само мнение ....." Аз не пиша из форумите какво съм чул за теб, пиша само каквото съм видял с очите си и знам със сигурност....

Добри Грабчев

Мнение от Добри Грабчев » 29 окт 2018 08:27

той ще прави както досега ЯК-3 (единственото ценно), както и други съвсем ненужни неща ....

До съденето: Аз имам само едно изискване към теб бай Добри и то е много просто: Не лъжи!

Всеки сам си определя кое е нужно и кое не!

"Изискване" според мен означава да мълча защотооо...

За търговете знам,Кремиковци за 1 лев!Аз нямах 1 лев!!!
Прегледах това...много по,по е било.Продаваше се на килограм за стотинки!!! https://www.dnevnik.bg/print/arhiv_pari ... eno_predi/

Ще помоля администратора да изтрие цялата тема.

Valio Savov
Регистриран: 26 окт 2018 09:44

Мнение от Valio Savov » 29 окт 2018 09:07

Добри Грабчев написа:
29 окт 2018 08:27
той ще прави както досега ЯК-3 (единственото ценно), както и други съвсем ненужни неща ....
До съденето: Аз имам само едно изискване към теб бай Добри и то е много просто: Не лъжи!

Всеки сам си определя кое е нужно и кое не!

"Изискване" според мен означава да мълча защотооо...
Недей мълча, говори за модели за технологии .... Недей се заяжда и най-главното "Не лъжи!" ....
Иначе си приказвай, критикувай, но по темата ....

Моля Администратора да не трие темата, който го е срам от това, което е написал, да си го изтрие сам ....

Добри Грабчев

Мнение от Добри Грабчев » 29 окт 2018 09:50

Недей мълча, говори за модели за технологии .... Недей се заяжда и най-главното "Не лъжи!" ....
Иначе си приказвай, критикувай, но по темата ....
Пак напътствия... :D
Като лъжа защо да пиша? :roll:
Като си изтрия писаниците си а си ги копирал...няма полза.

Технологии казваш...Не съм видял скоро да си показал нещо.Имаше едно крило от карбон преди време и до там.Аз не знам как се правят съвременните свободно летящи!Никой не публикува техники а само стълбички,поляни и класиране гледаме.

Темата беше...как се продават дреболии от ликвидираните на времето клубове.Или Любеца ги е купувал!?

Колко по-големи работи са ставали...Банев комсомолеца пандиз го чакало! :D Глупости!
А гл. прокурор???

Tasev
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Мнение от Tasev » 30 окт 2018 08:40

Добри, прав си !Темата е за продажба на стари артефакти!Демек модели!Като рових из мазето и аз открих две яхти.Запазил съм ги заради летвичките и шперплата. За палуба има нещо като чамов фурнир.Доста боклучив.Вальо е прав!Ти си най-възрастния моделист.Има какво да показваш и да ни учиш! Пускай теми!Това е форум !Има място за всичко и за всички! :lol: :) ;)
Красимир Тасев

Добри Грабчев

Мнение от Добри Грабчев » 30 окт 2018 18:18

Мисля,че има и по-стари от мен моделисти! :D
Иначе съм най-големия ЛЪЖЕЦ,след като съм прочел,нещо което сам го е писал автора му и съм коментирал...Грешка или не!?Е чак пък и лъжец!

Моделчетата и моторчетата от клубовете са дребна работа.В завода се разпродаваха тонове неръждавека на цената на скрап.

В търгове моделарски не съм участвал...Знам, че разпродаваха имуществото на смешни цени!
Напуснах клуба след като излезе заповед, че...началниците на клубове и тренъори,НЕ МОГАТ ДА БЪДАТ СЪСТЕЗАТЕЛИ!!!
И бяха прави! Професията е едно,хобито е друго!
Други се пенсионираха като професонални състезатели!
Това е като да туриш копия и полукопия в едно класиране,или деца и мъже в един клас и класиране...
Моят девиз е...АКО НЕЩО МИ ПРЕЧИ НА ХОБИТО,ГО МАХАМ!...Е не и жената. :D

Tasev
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Мнение от Tasev » 30 окт 2018 18:48

Защо ще я махаш?Нали те слуша?Другата,няма да е по-добра!!!!Стана ли винцето?Щеше да показваш какво прави Си ен си то?
Красимир Тасев

Добри Грабчев

Мнение от Добри Грабчев » 30 окт 2018 19:27

Витла от 12 слоен бук нещо като "делта дървесина"и копано на ЦНЦ на нива...
Бяха с профил несимертричен и неизгладени...
Вече са с плоскоизпъкнал профил.
Много са здрави,което не е добре ако има краш,мотора заминава!
За мотори 30,60 и 80 куб бензинови.Малкото още е необработено и му се кефя!
Само витла на Бошнака ползвам и съм много доволен.Той е много-добре с познанията по аеродинамика,моторен делтапланер а сега прави моторен самолет да го пилотира,но не пише във форуми.
Шапка му свалям!
Прикачени файлове
P1010407.JPG
P1010407.JPG (939.47 KБ) Видяна 7925 пъти

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Контакти:

Мнение от Slav_s » 30 окт 2018 22:49

И аз ползвам неговите витла и съм много доволен :)
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)