Supermarine Spitfire MK Vb

бачо илия депрона
Мнения: 1849
Регистриран: 29 мар 2017 19:43

Re: Supermarine Spitfire MK Vb

Мнение от бачо илия депрона » 25 окт 2019 10:54

Не зная Христо ли си, Фантомас ли си, но със сигурност зная, че твоят моделизъм е изключително уникален за мен - модерен , иновативен, високотехнологичен !!!!...Клечки, изолации,тиксо, фолио-пълна отживелица....за мен!!! Съжалявам,че съм твърде стар за такива технологии....ако съм на твоите години и аз бих моделирал така, а не с изолации ,или клечки и смоли......не задавам въпроси, щото нищо не вдявам.....дано младите, дето по цял цъкат на компа, прихванат нещо от това ,което показваш....противно на консервативно мислещите,аз мисля, че това е бъдещето на моделизма....както Братята Райт не са и предполагали,че самолетите ще бъдат метални, а не дървени !!!
с.л.д. инж.ИЛИЯ ИЛИЕВ - 0899 11 58 58 -/ Специалист по Летящи Дивотии/

Fantasmos

Re: Supermarine Spitfire MK Vb

Мнение от Fantasmos » 25 окт 2019 11:29

Христо съм си, просто не си пиша трите имена и ЕГН-то по форумите, че не обичам спама особено :lol:

Иначе да не съм офтопик едното крило е готово, второто чака още едно парче, уикенда ако успея ще го сглобя с електрониката и всичко и отива за пръскане. Фюза и той е готов, но искам да направя малко скейл кокпит, табло, пилот и тн. Така, че ще се позабави той малко.

Изображение

Изображение

Изображение

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Supermarine Spitfire MK Vb

Мнение от Добри Грабчев » 25 окт 2019 22:01

;)
Последна промяна от Добри Грабчев на 27 окт 2019 08:13, променено общо 1 път.
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: Supermarine Spitfire MK Vb

Мнение от Fantasmos » 26 окт 2019 19:38

Пак типично неадекватно мнение :lol: Темата ми в rc groups в каква връзка я линкваш като пускам същите неща :)

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Supermarine Spitfire MK Vb

Мнение от Добри Грабчев » 26 окт 2019 20:05

;)
Последна промяна от Добри Грабчев на 27 окт 2019 08:12, променено общо 1 път.
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: Supermarine Spitfire MK Vb

Мнение от Fantasmos » 26 окт 2019 22:24

За колесници не мога да говоря там си номер едно, но за тази технология се изказваш неподготвен само и само нещо да се заядеш. Както казах - типично неадекватно.

Първо 3D принтирането никога не е било толкова евтино, колкото е сега. Второ модели може да се правят големи колкото искаш, всичко е до дизайн умения. Трето, на температура не държи PLA-то, което ползвам, защото се печата без никакви проблеми и лесно, а и като го покрия с каквото трябва си държи. Мога да разпечатам същия самолет от ABS или редица сруги материали и без покритие ще държи на каквото слънце го оставиш. Да не говорим, че има специални смоли за мазане на 3д принтирани детаили.

Мога да ти принтирам една патка ако искаш, че твойта била умряла.


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост