Общи въпроси

Как да изберем модел и оборудване. Полезни съвети за начинаещи
Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Общи въпроси

Мнение от Добри Грабчев » 09 сеп 2019 20:52

faktura написа:
09 сеп 2019 20:25
Марин написа:
08 сеп 2019 17:11
Fantasmos написа:
07 сеп 2019 21:16
.........................................

Някой навивал ли е М2 резба на 2мм соманена тел с плашка, че да завие клевис директно на телта?
Сега видях темата. Вчера навивах М2 на телчица, която ще ползвам за тяга на газта. Колкото по-малък е диаметъра, толкова по-лесно се навиват резбите. Стига материалът да не е зверски закален, предния месец навивах М2,5 и ми разказа игрите. По принцип има в табличен вид данни за диаметрите на материала при навиване на мъжки/женски резби, от значение е и метода за нарязване, но не вярвам на стругче да ги правиш. Плашката ми е от руски хоби комплект, който ползвам 30 г. и никакви ядове. Съдържа свредла за женски резби и метчици и плашки за М2, М2.5 и М3.
Аз пак ще се намеся - нали не съм "всепризнат моделист" :D

1. Резбите биват -външни и вътрешни. За "мъжки" и "женски" - Марин ще ни разкаже :mrgreen:
2. По повод друго писане на Марин да му кажа, че има растерен и векторен формат - фотографския да си го ползва той.
И много бих искал да разбера как се нарязва резба М2 на струг(че) :D Освен ако не ползваш струга да вътри телта :mrgreen:
Аз хващам плашката на патронника.Така е по-правилно защото иначе резбата може да стане крива Ако на въртока има и водач тръбичка с въртешен отвор ф2мм+, проблеми няма.
И защо се занимавате с тия резби когато има купешки?
Добри Грабчев

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Общи въпроси

Мнение от Марин » 09 сеп 2019 21:15

faktura написа:
09 сеп 2019 20:25

1. Резбите биват -външни и вътрешни. За "мъжки" и "женски" - Марин ще ни разкаже :mrgreen:
2. По повод друго писане на Марин да му кажа, че има растерен и векторен формат - фотографския да си го ползва той.
И много бих искал да разбера как се нарязва резба М2 на струг(че) :D Освен ако не ползваш струга да вътри телта :mrgreen:
Честит празник и на теб! :mrgreen:
1. Знам, че в параленият ти свят не се говори за мъже/жени, а за други полове, ти си ги знаеш. Не съм на научен шлосерски форум, че да ползвам наименования по ISO. Неотдавна твоите аркадашчета задръстиха форумите да обясняват как чудовището Добри е направил забележка за ос/вал :lol: ;
2. Придобий съответния ценз за да говорим по темата;
Свят ще ти се завие ако ти покажа какви работи съм правил на стругче, включително сложни детайли с резби по тях. Да, по клубовете имаше стругчета.
Айде сега пий още една ракия и си лягай, че аз празнувам и не ми се занимава с жалката ти особа.

faktura
Мнения: 776
Регистриран: 02 дек 2017 01:02
Контакти:

Re: Общи въпроси

Мнение от faktura » 09 сеп 2019 22:00

Марин написа:
09 сеп 2019 21:15
faktura написа:
09 сеп 2019 20:25

1. Резбите биват -външни и вътрешни. За "мъжки" и "женски" - Марин ще ни разкаже :mrgreen:
2. По повод друго писане на Марин да му кажа, че има растерен и векторен формат - фотографския да си го ползва той.
И много бих искал да разбера как се нарязва резба М2 на струг(че) :D Освен ако не ползваш струга да вътри телта :mrgreen:
Честит празник и на теб! :mrgreen:
1. Знам, че в параленият ти свят не се говори за мъже/жени, а за други полове, ти си ги знаеш. Не съм на научен шлосерски форум, че да ползвам наименования по ISO. Неотдавна твоите аркадашчета задръстиха форумите да обясняват как чудовището Добри е направил забележка за ос/вал :lol: ;
2. Придобий съответния ценз за да говорим по темата;
Свят ще ти се завие ако ти покажа какви работи съм правил на стругче, включително сложни детайли с резби по тях. Да, по клубовете имаше стругчета.
Айде сега пий още една ракия и си лягай, че аз празнувам и не ми се занимава с жалката ти особа.
Мдаа !!!

Честит ти празник ! ( да не би днес да е ден на някоя от резбите ) :mrgreen:

Ама я ми покажи срведлото за женски резби - че умрех от смех га го прочетох :D :D :D
То хубаво, че си бил по клубове, ама какво си разбрал и научил е друг вупрос.
Ха наздраве !

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Общи въпроси

Мнение от Добри Грабчев » 10 сеп 2019 09:11

Уф, няма ли поне едно питане да завърши с нормален отговор?
Учителка говори на учениците:
-Тези които учат добре са за Рая, а двойкаджиите за Ада!
От задния ред:
-Госпожо, има ли начин да завършим училище живи?
Добри Грабчев

бачо илия депрона
Мнения: 1849
Регистриран: 29 мар 2017 19:43

Re: Общи въпроси

Мнение от бачо илия депрона » 10 сеп 2019 12:00

Добри Грабчев написа:
10 сеп 2019 09:11
Уф, няма ли поне едно питане да завърши с нормален отговор?
Подкрепям те , бай Добри !!!.....какво толкова страшно е станало, ако наречеш вътрешната резба-женска....или оста- вал !!!!....що постоянно се заяждаме за дреболии....!!!
с.л.д. инж.ИЛИЯ ИЛИЕВ - 0899 11 58 58 -/ Специалист по Летящи Дивотии/

Fantasmos

Re: Общи въпроси

Мнение от Fantasmos » 10 сеп 2019 19:21

Айде да говорим за моделизъм! От заяждания полза никаква. Ясно, че си има стари “приятелства” ама нали искаме форума да върви, трябва усилия от всички...


Още един въпрос, препоръчайте лек, пластичен кит за дърво, не е нужно да е евтин...

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Общи въпроси

Мнение от Добри Грабчев » 10 сеп 2019 20:54

Fantasmos написа:
10 сеп 2019 19:21
Айде да говорим за моделизъм! От заяждания полза никаква. Ясно, че си има стари “приятелства” ама нали искаме форума да върви, трябва усилия от всички...


Още един въпрос, препоръчайте лек, пластичен кит за дърво, не е нужно да е евтин...
Аз ползвам този...Кутийката е няколко грама, на основата на микробалон.Но не го откривам в Практикер вече.Шлайфа се добре но остава груба повърхност.
Затова върху него ползвам този на ацетонова основа.Прати ми го Пешо от Велинград.
Има и един друг полиестерен бял за коли но си е тежичък.
Правя кит от микробалон и С200 или С300.
То важно е какво запълваш с кита.Трябва да е същата или по- малка твърдост от основата.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: Общи въпроси

Мнение от Fantasmos » 10 сеп 2019 21:43

Принтирам самолета със “слой” 1мм, представи си дюзата върти по периметъра и рисув слой след слой. След шлайфане между слоевете остава 1-2 десети от мм канали. С кит отива минимално количество и става перфектно гладка повърхност. По чуждите форуми пишат за пластичен кит за дърво някакъв, ама кво значи пластичен. Отделно трябва да е на водна основа задължително за да не изяде елемента...

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Общи въпроси

Мнение от Добри Грабчев » 10 сеп 2019 22:21

Fantasmos написа:
10 сеп 2019 21:43
Принтирам самолета със “слой” 1мм, представи си дюзата върти по периметъра и рисув слой след слой. След шлайфане между слоевете остава 1-2 десети от мм канали. С кит отива минимално количество и става перфектно гладка повърхност. По чуждите форуми пишат за пластичен кит за дърво някакъв, ама кво значи пластичен. Отделно трябва да е на водна основа задължително за да не изяде елемента...
Става въпрос за принтирания нали?
Ами това е пластичен кит на водна основа с микробалон...
Аз не съм го измислил а гледам по форумите хората какво правят...те за това са форумите!
На твое място бих му направил калъп от смола за да може да се размножава.Всички неравности и най вече вдлъбнатите на калъпа ще излязат стърчащи.Шлайфаш ги със шкурка и става...супер.
Не изтървай тоя шанс защото до колкото разбрах принтирането е скъпо, бавно и без особени якостни качества за разлика от ламината!
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: Общи въпроси

Мнение от Fantasmos » 11 сеп 2019 10:09

Ами не е това идеята, причини много. Първо, че не е толкова да не кажа хич скъпо когато имаш на разположение принтер. Второ, да извадя шаблон няма смисъл зашото губя вътрешните структури и трябва пак балса, ребра и тн. Печатам втори спит, този път версия Vb с доста подобрения по него... питах по-скоро за марка кит, че и аз чета форуми ама в практикер какво има е друга бира... става и с праймър на спрей, но е много хамалогия, а се добавя минимално грамаж. Ето една снимка, на която се виждат запълнените слоеве:

Изображение


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост