RCsamoleti Направи САМ Самолет от Депрон "Депронка"

Как да изберем модел и оборудване. Полезни съвети за начинаещи
Hrischo
Мнения: 63
Регистриран: 01 фев 2019 11:09

RCsamoleti Направи САМ Самолет от Депрон "Депронка"

Мнение от Hrischo » 11 фев 2019 14:13

RCsamoleti.com сайта го няма вече.



Това е изключително лесен за сглобяване тренер, който да изработите от депрон. Моделът е с обемно тяло и едностранно изпъкнал профил на крилото. За изработката му ще са ви нужни един лист 6мм депрон за тялото и един лист 3мм депрон за крилото. Възможно е да се направи във вариант с 3 и 4 канала, като съответно за 3 каналния вариант, трябва крилото да е с 3 до 5 градусов диедър. За 4 каналната версия диедърът може да е от 0 до 3 градуса. Размерите на модела са: размах на крилото - 100см, хорда - 20см, дължина на корпуса - 80см. В края на тази страница може да свалите плана в PDF формат.
plan-trener.jpg
Чертеж:
RCsamoleti-Trener-2.0.pdf
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Последна промяна от Hrischo на 27 юли 2023 01:04, променено общо 71 пъти.

Fantasmos

Re: RCsamoleti

Мнение от Fantasmos » 11 фев 2019 15:36

Що така не съществува сайта? Дай да го вдигнем :)

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: RCsamoleti

Мнение от nonkapo » 04 мар 2020 00:02

Това напомня на самолетите от Флайтест. Скоро събрах една Чесна по тази технология и мога да кажа, че си струва усилията. Първият полет не беше от най успешните, но радостта на младши определено ме въодушеви. В момента имам нарязани части за още два (първият издържа доста удари, но накрая му се цепна крилото).
Ето видео от полета.



Сериозно обмислям да преведа видеотата на Флайтест когато намеря време и ако те нямат нищо против.

Entusiast
Мнения: 46
Регистриран: 20 сеп 2019 20:55

Re: RCsamoleti

Мнение от Entusiast » 04 мар 2020 22:36

Завърти телефона. Все още няма телевизор, или лаптоп с вертикален кадър.

Инак за самолета - колкото по-голям, толкова по-лесен за каране.

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: RCsamoleti

Мнение от nonkapo » 05 мар 2020 10:26

Няма как да го завъртя, щото оператора е жената ;-). Относно размера ми е ясно и ми се върти в главата да събера един Дрозд(Сторк) по плановете на младежите от Флайтест. Не знам само у нас има ли ги тия платна от ламиниран с хартия депрон? Миналата година само панели за окачени тавани видях. Тук платна метър на метър 6мм дебели вървят за по 5-6 лева а Фибрана е петорно по скъп(визирам цената у нас която е около 2 лева за квадратен метър).

Fantasmos

Re: RCsamoleti

Мнение от Fantasmos » 05 мар 2020 12:01

Може да си вземеш просто депрон след това в което и да е принт студио да си принтираш чертежите с разцветките върху най-тънката им PVC лепенкa. После направо лепиш върху квадратите и изрязваш отделните части. Става по-здраво и хубаво от колкото това, което ползват флайттест.

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: RCsamoleti

Мнение от Добри Грабчев » 05 мар 2020 22:39

Отрепа лъва!Кви принтери???
Човека си е купил стиропорова играчка и иска да си си я лети...Ще се научи, няма проблем.А ако си качи на компа някъв симулатор ще е най-добре.После е лесно!
Добри Грабчев

faktura
Мнения: 776
Регистриран: 02 дек 2017 01:02
Контакти:

Re: RCsamoleti

Мнение от faktura » 06 мар 2020 00:21

Добри Грабчев написа:
05 мар 2020 22:39
Отрепа лъва!Кви принтери???
Човека си е купил стиропорова играчка и иска да си си я лети...Ще се научи, няма проблем.А ако си качи на компа някъв симулатор ще е най-добре.После е лесно!
Вечер след к'ат си ударил една пърцуца - не пиши !
Човека иска да сглоби нещо и има конкретно питане.
Ама ти да си на всяка манджа меродия ...

бачо илия депрона
Мнения: 1849
Регистриран: 29 мар 2017 19:43

Re: RCsamoleti

Мнение от бачо илия депрона » 06 мар 2020 19:39

nonkapo написа:
05 мар 2020 10:26
Не знам само у нас има ли ги тия платна от ламиниран с хартия депрон? Миналата година само панели за окачени тавани видях. Тук платна метър на метър 6мм дебели вървят за по 5-6 лева а Фибрана е петорно по скъп(визирам цената у нас която е около 2 лева за квадратен метър).
има - казва се пенокартон , разгледай- viscom.bg -...аз съм го ползвал
с.л.д. инж.ИЛИЯ ИЛИЕВ - 0899 11 58 58 -/ Специалист по Летящи Дивотии/

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: RCsamoleti

Мнение от nonkapo » 12 мар 2020 23:56

faktura написа:
06 мар 2020 00:21
Добри Грабчев написа:
05 мар 2020 22:39
Отрепа лъва!Кви принтери???
Човека си е купил стиропорова играчка и иска да си си я лети...Ще се научи, няма проблем.А ако си качи на компа някъв симулатор ще е най-добре.После е лесно!
Вечер след к'ат си ударил една пърцуца - не пиши !
Човека иска да сглоби нещо и има конкретно питане.
Ама ти да си на всяка манджа меродия ...
Заблудил се е човека заради другия ми пост, относно балансирането на планера.
Благодаря на всички за помощта. Това с фолиото ми харесва, но ще трябва да се ползва лепило за депрон а не горещ силикон. Самата техника на сглобяване е друга. Преди няколко месеца опитах да сглобя един Су 26 по руски планове за депрон, но с въпросната ламинирана пяна и горещ силикон. Получи се горе долу, но теглото не ми харесва;-). Ще пусна някоя снимка като остане време. Радвам се че не съм единствения Депронаджия;-))) Просто за момента толкова мога да си позволя, а и да строша някой друг самолет няма да съборя бюджета:-))


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта