Балансиране на планер

Как да изберем модел и оборудване. Полезни съвети за начинаещи
Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: Балансиране на планер

Мнение от Slav_s » 25 ное 2020 01:02

Tasev написа:
21 мар 2020 09:05
Преди време в Метро пуснаха планер "Титан"Продаваха го за луди пари!След няколко месеца ,цената се понижи.В Щатите беше 9$.🤔😋Открих и клипове с конверсий.Включително и с турбина!Та купих си 2 модела.Сгобих един и го тествах,без оборудване.Оказа се ,че що годе сносно планира.Отбелязах Ц.Т и започнах с конверсията.Оказа се че при монтиран в носа ел.двигател със сгъваемо витло.Ц.Т се премести доста напред!Грешката ми беше, че гледах едно негро какви глупости прави.Започнах да ти пиша това за да избегнеш моите грешки.Та на въпроса!Центроваш модела да планира.Разликата при планиране и моторен полет е очевидна!Както при Бикслера е че се стреми да "катери".Наложи се да срежа част от моцуната.И видий в опашката.Литна!Единствения плюс е че стиропора търпи доста удари!И сравнително бързо става конверсията в електро.Дано не съм отегчил някого с написаното!🤔😉😃
Tasev, аз взех един от Лидл преди време, доста приятно моделче стана
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

Tasev
Мнения: 2665
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Балансиране на планер

Мнение от Tasev » 25 ное 2020 08:08

Е и аз си купих един , да не остана назад? Бачо Илия разби търговската мрежа на Лидъл . Дори Маринката ми подари малко моторче ,барабар с перката! Купих му микро машинки, но за сега стои в кутията и си чака реда! :roll: :lol: ;)
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Балансиране на планер

Мнение от Добри Грабчев » 25 ное 2020 19:17

Планер... :D Вдигаш го на високо и го пущаш с носа надолу...Ако излезе на хор. полет без камбани или пикиране значи е точно настроен...
Добри Грабчев

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: Балансиране на планер

Мнение от nonkapo » 27 яну 2021 20:47

Добри Грабчев написа:
25 ное 2020 19:17
Планер... :D Вдигаш го на високо и го пущаш с носа надолу...Ако излезе на хор. полет без камбани или пикиране значи е точно настроен...
Tasev, аз взех един от Лидл преди време, доста приятно моделче стана
[/quote]
Подземния гараж би трябвало да е имунизиран срещу вятър и течения - там ще се настройва. Междувременно обаче трябва да изправя крилата че са се усукали по време на пътуването. Приемат се всякакви идеи.
Аз в Лидл никога не съм виждал планери. Колко струваше там и в Метрото, някой има ли спомен?

Tasev
Мнения: 2665
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Балансиране на планер

Мнение от Tasev » 28 яну 2021 16:49

В Лидал беше 19 лв. Първата цена на планера "Титан" в Метро беше 39.99 лв. :roll: ;) За това писах че при хамериканците е 9$. :lol: :o Но двата нямат нищо общо .https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... pusher-jet
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: Балансиране на планер

Мнение от nonkapo » 07 апр 2021 22:47

Титана е много по "тлъст" от всичко което имам. По тая причина по лесно можеш да намериш място за батерии мотор и сервота без да направиш компромис със здравината. При мен обаче излезе и друга грижа. На някои от планерите са се деформирали крилата при транспортирането. Дайте акъл как да ги върна в нормално положение? Номера с гореща вода не помогна. На всичко отгоре заради диедъра не мога да ги затисна в някоя книга.

Tasev
Мнения: 2665
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Балансиране на планер

Мнение от Tasev » 08 апр 2021 08:01

Не съм пробвал, но съм гледал как ги оправят с намокрена кърпа и парна ютия? :o :lol: :roll: Имаше качени клипчета,ако не стане ? Нови крила! :?: :idea: :roll:
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: Балансиране на планер

Мнение от nonkapo » 11 апр 2021 11:56

Благодаря, получи се с вряла вода от каната за чай и кафе. Единствено малко изпъкнаха топчетата на пяната, но не е болка за умиране. Позатопли се и в събота успях да монтирам сервота, батерии и приемници а днес ходихме на стадиона да го пробваме.
Е...нов проблем. Неадекватно управление. Елероните бяха маркирани на крилата и аз направих грешката да ги изрежа по заводският контур. Да ама не стигат. Планера реагира, но твърде мудно. И това на най горната дупка на сервото и най долната на елерона. В същност ползвам схема елевон и това също предполагам е от значение. Дайте насоки докато не сме го строшили опитвайки;-). Крилото е 98см, а елероните са 17 х 3,5см разположени в краищата.

бачо илия депрона
Мнения: 1850
Регистриран: 29 мар 2017 19:43

Re: Балансиране на планер

Мнение от бачо илия депрона » 11 апр 2021 12:59

трябва пак с горещо да изправиш краищата, където са елероните...крила с повдигнати краища не реагират по елерон- знам го от опит.....колкото и да напъваш с елероните да го наклониш, диедъра се противопоставя и го хоризонтира
с.л.д. инж.ИЛИЯ ИЛИЕВ - 0899 11 58 58 -/ Специалист по Летящи Дивотии/

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: Балансиране на планер

Мнение от nonkapo » 11 апр 2021 13:32

бачо илия депрона написа:
11 апр 2021 12:59
трябва пак с горещо да изправиш краищата, където са елероните...крила с повдигнати краища не реагират по елерон- знам го от опит.....колкото и да напъваш с елероните да го наклониш, диедъра се противопоставя и го хоризонтира
Благодаря, полезен съвет. Гледах някъде да изправят диедър ама не пишеше защо. В другата конверсия която съм виждал се върти цялото крило. Ще пробвам и докладвам.


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта