Fl

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Fl

Мнение от Добри Грабчев » 25 яну 2020 18:24

Имах проблем с ел. планера който е оборудван с https://www.hobbytown.com/frsky-x8r-2.4 ... 8r/p453503
Забравих да изключа липотото и така всички клетки на нула! Изхвърлих го.
Проблема дойде, приемника не се свързва с предавателя.Два дни ровене из нета но не се получава.
ПОМОГНА МИ МАРИН ЗА КОЕТО МУ БЛАГОДАРЯ ОТ СЪРЦЕ!
Много шибана работа са измислили китайците и с каква цел???Да свържеш накъсо 7ми и 8ми канал през буксата за сигнал и биндването става без проблем.
Не разбирам защо всичко трябва да е сложно???Дали техниката трябва да служи на човека или обратното?За сега наблюдавам обратното...и това е за населението!
А след 10,100,1000 години???
Добри Грабчев

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: Fl

Мнение от Марин » 25 яну 2020 19:43

Добри, никой не знае всичко. Всеки от нас често ползва F1 за едно или друго.

Проблемите с FrSky, и не само идват от т.н. права и обратна съвместимост м/у по-нови и по-стари системи. Понякога, когато хардуерът позволява има съвместимости, в противен случай е невъзможно. V, D и X сериите все още се припокриват, защото радиопротоколът им е един и същ /frsky accst/. Най-новите им системи работят с frsky access радиопротокол и хардуерът, който го поддържа не поддържа нищо по-старо. Така е - гони се по-добра латентност, по-добра шумозащитеност, повече канали, повече удобства за потребителя. Така, че най-добрият вариант е да се работи с компоненти от едно поколение. Иначе тръгне ли човек по течението на модата, спирка няма, ставаш неспирният купувач :lol: .


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта