PCM Taser Carbon New Edition

Fantasmos

Re: PCM Taser Carbon New Edition

Мнение от Fantasmos » 18 мар 2018 10:37

Да, хилихме се предния път защото му викам така хубави си го летиш, направо не искам да взимам апаратурата :lol: Доста е повратлив и всяка моя грешка в управлението се вижда доста ярко, но пък човек така се учи. Кефиме, че в Aerofly симулатора има точно същия модел и сега като е кофти летя на него, но нищо общо с поляната разбира се :mrgreen:

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: PCM Taser Carbon New Edition

Мнение от Марин » 18 мар 2018 18:54

Имах подобно планерче /не толкова професионално/ с идеята след работа да си "чеша крастата", но бързо ми доскуча и го продадох, сега съжалявам...


Fantasmos

Re: PCM Taser Carbon New Edition

Мнение от Fantasmos » 21 мар 2018 20:16

Супер си лети, това са тия пловдивските планери нали? Идеята за Тасер-а ми беше да имам супер планер, който да сложа на задната седалка и като идем да се разхождаме с жена ми някъде сред природата да полетя. Иначе летях на Сотир Nan Explorer и е уникален самолет, но 3,60 не е точно самолет за по едно кръгче неангажиращо. Не, че няма да ме стегне шапката лятото пак да сглобявам нещо де ама да понатрупам малко полетно време, че за сега основно конструктивно събирам :mrgreen:

Потребителски аватар
Марин
Мнения: 930
Регистриран: 20 дек 2016 18:30

Re: PCM Taser Carbon New Edition

Мнение от Марин » 23 мар 2018 11:49

Да, от пловдивските е. Тялото карбон/кевлар, крилото смесена конструкция, мотор 2836.

Fantasmos

Re: PCM Taser Carbon New Edition

Мнение от Fantasmos » 23 мар 2018 13:05

Аз моя като го сглобявах гледах германците какви мотори слагат, всичките бяха тоста тежички и с ротора навътре. Сложих 2210N 1000Kv Brushless 40 грама и на фрезата направихме ново алуминиево ребро и ново карбоново ребро, едното за мотора, другото за самолета и така го обърнах, стана много хубави и центровката ми дойде точно. Стига си 200м за 30секунди с лекота.

Пловдивските ги гледах, но ми се сториха доста тежички. Не, че съм готов ама може да се пусна на някое F5J състезание ако си повярвам до края на годината :lol:

Fantasmos

Re: PCM Taser Carbon New Edition

Мнение от Fantasmos » 05 апр 2018 09:22

Налетях се вчера, общо към час в небето :mrgreen: Ухилен до уши се прибрах, планера лети великолепно, след като примина първоначалния стрес, изхабих три батерии, голям кеф, чак не се сетих да снимам :(

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: PCM Taser Carbon New Edition

Мнение от Добри Грабчев » 06 апр 2018 18:05

Fantasmos написа:
05 апр 2018 09:22
Налетях се вчера, общо към час в небето :mrgreen: Ухилен до уши се прибрах, планера лети великолепно, след като примина първоначалния стрес, изхабих три батерии, голям кеф, чак не се сетих да снимам :(
Така е! Голям кеф е!
Обаче час с три батерии е много зле при такова хубаво планерче.Все пак зависи от батериите с какъв капацитет са.Най-важно е да се рее в термиките.
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: PCM Taser Carbon New Edition

Мнение от Fantasmos » 06 апр 2018 18:29

Батерииките са перфектни по 520mah Gens Ace 3S. Реално можех да летя още три пъти по толкова, смених ги за да ги разредя всичките и да им въртя цикли да се разработват, защото са чисто нови. Иначе тук нещата опират до опит, а аз летях за пръв път сам. Реално втория полет на планера е това след облитането, които ми направи Сотир. При него планера не иска да каца :lol: Модела е перфектен, трябва опит да се трупа на поляната. Сложих сензор за батерията 3 грама отпред и направих аларми за клетките след като се прибрах да не ги сменям преждевременно, а да ги чета през телеметрията. Дано се оправи тези дни времето да направя едно великденско летене.

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: PCM Taser Carbon New Edition

Мнение от Добри Грабчев » 06 апр 2018 19:58

Fantasmos написа:
06 апр 2018 18:29
Батерииките са перфектни по 520mah Gens Ace 3S.Реално втория полет на планера е това след облитането, които ми направи Сотир. При него планера не иска да каца :lol:

Ако са тези,избора е отличен...
https://www.genstattu.com/gens-ace-520m ... -plug.html
А Сотир е баш майстор на тия модели.Много можеш да научиш от него.
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: PCM Taser Carbon New Edition

Мнение от Fantasmos » 06 апр 2018 22:18

Хммм, различни са, но като гледам със същите параметри: http://www.myhobby.bg/gens-ace-520mah-3 ... erija.html

Иначе да, всяко летене със Сотир си е урок, дано скоро има хубаво време и възможност за полети :!:


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта