Какво копие,полу-копие бихте построили?

Копия на самолети и хеликоптери
Fantasmos

Re: Какво копие,полу-копие бихте построили?

Мнение от Fantasmos » 29 май 2019 12:41

Прави се за мое лично удволетворение - модел който ме кефи да го летя и изглежда максимално копиен. Който иска може да си реже депрон и да си го ламинира. На мен не ми харесва нито процеса на правене на такива самолети, нито как изглеждат, нито как летят. Колесник мога да направя и добавя винаги, но модела няма проблем да каца по корем на меко така, че първо ще лети така. Ако крайното тегло позволява, ще му сложа и колесници, това е лесно. Така или иначе с модел 1/10 няма да ида на копийно състезание, дори и да имаше такова :lol: Така или иначе нямам намерение да поддържам тема за правенето му тук така, че ще пиша като е готов :idea:

Tasev
Мнения: 2665
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Какво копие,полу-копие бихте построили?

Мнение от Tasev » 29 май 2019 15:36

с
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

Tasev
Мнения: 2665
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Какво копие,полу-копие бихте построили?

Мнение от Tasev » 29 май 2019 15:40

Прави се за мое лично удволетворение - модел който ме кефи да го летя и изглежда максимално копиен. Който иска може да си реже депрон и да си го ламинира.Прав си Христо! Начинанието ти е интересно?Ще следим темата с интерес? Какво стана с фокето в М 1:2?
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

бачо илия депрона
Мнения: 1850
Регистриран: 29 мар 2017 19:43

Re: Какво копие,полу-копие бихте построили?

Мнение от бачо илия депрона » 29 май 2019 17:13

Fantasmos написа:
29 май 2019 12:41
На мен не ми харесва нито процеса на правене на такива самолети, нито как изглеждат, нито как летят. :idea:
Това, че на Теб не ти харесват, изобщо не означава, че депронките не изглеждат добре и не летят добре!!!!....виждал съм десетки клечкорляци и композити,които изглеждат ужасно пред изпипани депронки!!!...но както казват любимите ни братушки- по вкус и по цвет- тавариришчи нет !!!!!
с.л.д. инж.ИЛИЯ ИЛИЕВ - 0899 11 58 58 -/ Специалист по Летящи Дивотии/


Fantasmos

Re: Какво копие,полу-копие бихте построили?

Мнение от Fantasmos » 30 май 2019 07:49

бачо илия депрона написа:
29 май 2019 17:13
Fantasmos написа:
29 май 2019 12:41
На мен не ми харесва нито процеса на правене на такива самолети, нито как изглеждат, нито как летят. :idea:
Това, че на Теб не ти харесват, изобщо не означава, че депронките не изглеждат добре и не летят добре!!!!....виждал съм десетки клечкорляци и композити,които изглеждат ужасно пред изпипани депронки!!!...но както казват любимите ни братушки- по вкус и по цвет- тавариришчи нет !!!!!
Сигурен съм, но както казах на мен не ми харесва, за това и си правя каквото правя :) Все пак ги правим тия модели за собствено удеолетворение :)

Tasev
Мнения: 2665
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Какво копие,полу-копие бихте построили?

Мнение от Tasev » 30 май 2019 09:04

Прави се за мое лично удволетворение - модел който ме кефи да го летя и изглежда максимално копиен. Който иска може да си реже депрон и да си го ламинира В последното си прав Христо! Всичко е въпрос на вкус и разбиране! Бачо Илия е прав! Неговите золаций имат доста търговски вид!В това хоби се иска умение ,опит,ръчички и доста други разбирания! Имам и купени -китове на самолети! Демек фабрични! Но си ги доработвам , за да заприличат на нещо! :lol: ;) :o :shock:
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Какво копие,полу-копие бихте построили?

Мнение от Добри Грабчев » 30 май 2019 09:11

Fantasmos написа:
29 май 2019 12:41
Колесник мога да направя и добавя винаги, но модела няма проблем да каца по корем на меко така, че първо ще лети така. Ако крайното тегло позволява, ще му сложа и колесници, това е лесно. :idea:
Слагането на колесник, ако не е заложено предварително никак не е лесно!
Като няма колесник как ще излита и каца?
Тялото е с доста голямо сечение,не е като на планер да бъде хвърлен от ръка!?Трябва доста голяма начална скорост!
При кацане "на корем", първото което ще се случи е да остане без хоризонтален стабилизатор, тъй като той е най-ниско.Витлото...без него ако не се строши и мотора.
А за копийност, без колесник е като жена без задник! :D
Добри Грабчев

Fantasmos

Re: Какво копие,полу-копие бихте построили?

Мнение от Fantasmos » 30 май 2019 09:32

Tasev написа:
30 май 2019 09:04
Прави се за мое лично удволетворение - модел който ме кефи да го летя и изглежда максимално копиен. Който иска може да си реже депрон и да си го ламинира
В последното си прав Христо! Всичко е въпрос на вкус и разбиране! Бачо Илия е прав! Неговите золаций имат доста търговски вид!В това хоби се иска умение ,опит,ръчички и доста други разбирания! Имам и купени -китове на самолети! Демек фабрични! Но си ги доработвам , за да заприличат на нещо! :lol: ;) :o :shock:
Да, много хора правят хубави неща от депрон и пяна и тн. Казах, че на мен не ми харесва материала и да работя с него. Тъй де, ще видим :)

Tasev
Мнения: 2665
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Какво копие,полу-копие бихте построили?

Мнение от Tasev » 30 май 2019 11:22

Давай ,Христо! Нещо ,снимки? Или проекта е в зародиш още? :lol: ;) :D
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта