Начало на първия ми кит Sopwish Camel f-1 1917 размах на крилата 152см

Копия на самолети и хеликоптери
Tasev
Мнения: 2665
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Начало на първия ми кит Sopwish Camel f-1 1917 размах на крилата 152см

Мнение от Tasev » 14 яну 2020 20:05

Прав си Добри!Но исках да го чуя от теб, лично!🤔Не съм искал да те засегна по никакъв начин!Ти си стар моделист, имаш най-голям опит в моделизмите!За това се обърнах към теб.Има една материя като бял воал.Продама се на запад.Търсих сайт или линк.Но не откривам нищо?Ако някой знае,да помага?
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Начало на първия ми кит Sopwish Camel f-1 1917 размах на крилата 152см

Мнение от Добри Грабчев » 14 яну 2020 21:03

Сега има всякакви материи.Един приятел ми беше пратил 1 квадрат от платно за яхта от кевлар, но я дадох на някого...За нашите моделчета чак пък такива скъпотии не са нужни.
На времето е нямало найлони...и всички платна са правени от естествени материали, памук, коприна и коноп...Имало е и други.Лаковете и лепилата също са били извличани от природата...Първите ми модели в кръжока бяха ребра от топола или липа с чамови надлъжници, лепени с ацетоново лепило.../ тая миризма ме съпровожда цял живот/Разтваряхме филмови ленти от целоид в ацетон, облечка оризова хартия с казеиново лепило...Като го напръскаш с вода и изсъхне става като тъпан.Туткала/пак животински продукт/лепяхме дървенията по тялото...
Времената се менят...технологиите също...само дето ценностната ни система е променена отрицателно...
На времето младите отстъпваха място в автобуса на по-възрастните!!! Сега ги псуват...И в този форум наблюдавам същото.Явно някои хора не мислят, че ще остареят!
Прекалих с писанията и се извинявам за спама!
Добри Грабчев

Потребителски аватар
badves
Мнения: 126
Регистриран: 23 юли 2019 23:54

Re: Начало на първия ми кит Sopwish Camel f-1 1917 размах на крилата 152см

Мнение от badves » 14 яну 2020 21:41

Благодаря Бай Добри аз щях да го лепя с хелмитекс,но ще послушам един от най добрите моделисти,само не разбрах колко време след нанасянето на лака да лепя плата с същия лак?Още много работа имам до обличането но утре смятам да купя плат,имам да правя легла за серво машинките на крилата,управлението на хоризонтала.Купил съм серво машинки Corona дигитални с метални зъби 3,8кг 0,11сек.60" 32гр.Имам за шлайфане и заобляне на хоризонтала,управлението на хоризонтала.И последно сглобяване на целия модел,още не са ми изрязали колесника,тоя без федерация няма да го слагам че видях на Доктора от Казанлък как се чупи без федерация колесник.
к60.jpg
к61.jpg
к62.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Начало на първия ми кит Sopwish Camel f-1 1917 размах на крилата 152см

Мнение от Добри Грабчев » 14 яну 2020 22:09

То лака изветрява бързо в зависимост от температурата, но е добре да попие в балзата.
После е добре да се зашкури за да няма стърчащи заусенъци когато полагаш плата.
Можеш да използваш и затоплена ютия за да го загладиш.
Не ти препоръчвам да го правиш в затворено помещение...Вредно е.
За лятото няма проблем.
Има и други лепила на водна основа като Ц200 но не съм ги комбинирал защото се получава разделителна линия между нитро лака и водното лепило...
За колесника мисля, че се задълбаваш...Ефективно ще бъде ако се направи с амотисъори и на писта асфалт или бетон но за по-големи модели от порядъка на 15-20 кг
.Ако кацаш на трева...самата трева е амотисисъор...Там проблема е да не забие нос и да строши витлото.
Моделчето е малко, с голяма площ, с малко крилно натоварване и ще лети на малки скорости...Нямаш проблеми!
Добри Грабчев

Потребителски аватар
badves
Мнения: 126
Регистриран: 23 юли 2019 23:54

Re: Начало на първия ми кит Sopwish Camel f-1 1917 размах на крилата 152см

Мнение от badves » 15 яну 2020 20:45

Днес купих плата и намерих нитро лак имат 60% и 90% лак цена 6,90лв. Н
к63.jpg
е знам кой ще по хубав,но имам много работа до обличане,за колесника искам да е с федерация нали ще е копие на самолет?
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Начало на първия ми кит Sopwish Camel f-1 1917 размах на крилата 152см

Мнение от Добри Грабчев » 15 яну 2020 21:21

Не разбрах какъв лак си купил, но има няколко вида от които единия е опъвателен...Тоест като съхне се свива и изпъва платното.От къде го купи?
А за модела...прави си го за собствено удоволствие!
Добри Грабчев

Потребителски аватар
badves
Мнения: 126
Регистриран: 23 юли 2019 23:54

Re: Начало на първия ми кит Sopwish Camel f-1 1917 размах на крилата 152см

Мнение от badves » 15 яну 2020 22:15

Лак още не съм купил писах че съм намерил.Във Пловдив най силни са фирма А.Н.Н.-2 от тях съм взимал лакове на водна основа 90% като изсъхнат стават като смола даже издържат на бензин.Ще взема и ще пробвам,момчето в магазина не може да обясни нищо не разбира от лакове.

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: Начало на първия ми кит Sopwish Camel f-1 1917 размах на крилата 152см

Мнение от Добри Грабчев » 16 яну 2020 09:01

badves написа:
15 яну 2020 22:15
Ще взема и ще пробвам,момчето в магазина не може да обясни нищо не разбира от лакове.
То на много места има такива!Добре, че в аптеките не е така... ;)Все още!
Добри Грабчев

Tasev
Мнения: 2665
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Начало на първия ми кит Sopwish Camel f-1 1917 размах на крилата 152см

Мнение от Tasev » 16 яну 2020 20:32

То на много места има такива!Добре, че в аптеките не е така... ;)Все още!
[/quote]Добри ,в една аптека на един дядо.Вместо виагра му дари цяр за пудагра!Грешки стават навсякаде !?🤣🤣😆😆😃😃
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

Потребителски аватар
badves
Мнения: 126
Регистриран: 23 юли 2019 23:54

Re: Начало на първия ми кит Sopwish Camel f-1 1917 размах на крилата 152см

Мнение от badves » 16 яну 2020 21:50

Днес монтирах машинките за управлението на хоризонтала,монтирах и ребрата на кокпита ,остана да го облека с балса .На моя кит не е зададено прозорче на горното крило а е много ефектно трябва и него да направя по някъкъв начин.
к64.jpg
к65.jpg
к66.jpg
к67.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта