Алуминий

Модели с двигатели с вътрешно горене. 2-тактов, 4-тактов, метанолови и дизел.
Tasev
Мнения: 2669
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Алуминий

Мнение от Tasev » 25 ное 2023 16:22

за съжаление не го снимах, но мога да потърся и да намеря, целта е полетно време 1:30 мин с допълнителен товар до 10кг. беше копие, на дрон, който е изцяло от композит нямам идея карбон-кевлар или стъкломати някакви..
[/quote]

Нещо не мога да схвана идеята?Самолет,дрон с полетно време час и половина?И товар 10 кг?
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

yasho751
Мнения: 34
Регистриран: 22 ное 2023 16:34

Re: Алуминий

Мнение от yasho751 » 25 ное 2023 18:37

Tasev написа:
25 ное 2023 16:22
за съжаление не го снимах, но мога да потърся и да намеря, целта е полетно време 1:30 мин с допълнителен товар до 10кг. беше копие, на дрон, който е изцяло от композит нямам идея карбон-кевлар или стъкломати някакви..
Нещо не мога да схвана идеята?Самолет,дрон с полетно време час и половина?И товар 10 кг?
[/quote]

подобна платформа https://www.uavmodel.com/products/skyey ... 1180351642

Tasev
Мнения: 2669
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Алуминий

Мнение от Tasev » 25 ное 2023 18:58

Това си е композитен самолет.Китайците имат и продават нещо подобно.Но като гледам няма да дигне 10 кг?
IMG-62bf9953bfe43671b652109ded1273c5-V.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

yasho751
Мнения: 34
Регистриран: 22 ное 2023 16:34

Re: Алуминий

Мнение от yasho751 » 26 ное 2023 00:20

Tasev написа:
25 ное 2023 18:58
Това си е композитен самолет.Китайците имат и продават нещо подобно.Но като гледам няма да дигне 10 кг?IMG-62bf9953bfe43671b652109ded1273c5-V.jpg
исках да покажа какъв тип платформа, беше сръбския, да знам, че е композит и едва ли ще вдигне 10кг, да не говорим че този е за моторче с бобинки:)))))

Tasev
Мнения: 2669
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Алуминий

Мнение от Tasev » 26 ное 2023 08:49

В предни постове те попитах от каде си ,занимавал ли си се с моделизми и за възрастта ти ?Т.н ЕГН което го има само в Б.Г......
Разбирам по писането ти за т.н ..."бобинки" че не си наясно с тях.В тоя форум 99,9% се познаваме.!А мисията с направа на алуминиев безпилотен самолет е невъзможна!Ако нямаш приватизиран завод за самолети.Такъв за сега в BG няма! Успех с начинанието
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

yasho751
Мнения: 34
Регистриран: 22 ное 2023 16:34

Re: Алуминий

Мнение от yasho751 » 26 ное 2023 11:11

Tasev написа:
26 ное 2023 08:49
В предни постове те попитах от каде си ,занимавал ли си се с моделизми и за възрастта ти ?Т.н ЕГН което го има само в Б.Г......
Разбирам по писането ти за т.н ..."бобинки" че не си наясно с тях.В тоя форум 99,9% се познаваме.!А мисията с направа на алуминиев безпилотен самолет е невъзможна!Ако нямаш приватизиран завод за самолети.Такъв за сега в BG няма! Успех с начинанието
за бобинките съм на ясно, явно тука от шега не се разбира, или казано така, платформата ще е с двг, тъй като целта е по дълъг полет с тежичко оборудване, колкото до ел моторите, съм проверил всички, и да има на Т моторс които като параметри са ок но проблема идва, както от теглото на батерийте така и от цената им, ЕГН започва с 75 и целта е, въпросната платформа да се прави в България! За авиониката има хора, които ще се справят, но търся както казах полезни мнения и съвети на каква платформа да се спрем, която съответно да бъде и надеждна, тъй като оборудването на нея, въпросните 10 килограма ще са с цена 30К+ долара
С една дума ако някой може да посочи модел платформа, която е достатъчно надеждна моля, ако има желание да сподели. И пак се хващате за алуминия аз ясно попитах според вас за крила от алуминий, и да познавам доста от моделестите въпреки че аз летя на доста по глолеми модели;)

yasho751
Мнения: 34
Регистриран: 22 ное 2023 16:34

Re: Алуминий

Мнение от yasho751 » 26 ное 2023 11:22

yasho751 написа:
26 ное 2023 11:11
Tasev написа:
26 ное 2023 08:49
В предни постове те попитах от каде си ,занимавал ли си се с моделизми и за възрастта ти ?Т.н ЕГН което го има само в Б.Г......
Разбирам по писането ти за т.н ..."бобинки" че не си наясно с тях.В тоя форум 99,9% се познаваме.!А мисията с направа на алуминиев безпилотен самолет е невъзможна!Ако нямаш приватизиран завод за самолети.Такъв за сега в BG няма! Успех с начинанието
за бобинките съм на ясно, явно тука от шега не се разбира, или казано така, платформата ще е с двг, тъй като целта е по дълъг полет с тежичко оборудване, колкото до ел моторите, съм проверил всички, и да има на Т моторс които като параметри са ок но проблема идва, както от теглото на батерийте така и от цената им, ЕГН започва с 75 и целта е, въпросната платформа да се прави в България! За авиониката има хора, които ще се справят, но търся както казах полезни мнения и съвети на каква платформа да се спрем, която съответно да бъде и надеждна, тъй като оборудването на нея, въпросните 10 килограма ще са с цена 30К+ долара
С една дума ако някой може да посочи модел платформа, която е достатъчно надеждна моля, ако има желание да сподели. И пак се хващате за алуминия аз ясно попитах според вас за крила от алуминий, и да познавам доста от моделестите въпреки че аз летя на доста по глолеми модели;)
А и да добавя че имате колеги включително от Пловдив които не са толкова скиптично настроени към крила от алуминий дори на последък почват да мислят, че може би ще е и по добър вариант ако се правят къси серии колкото до завод за самолети това е не сериозно, имайте в предвид че разполагаме с доста подходящо оборудване за подобни изработки!

Tasev
Мнения: 2669
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Алуминий

Мнение от Tasev » 26 ное 2023 14:16

въпросната платформа да се прави в България! За авиониката има хора, които ще се справят, но търся както казах полезни мнения и съвети на каква платформа да се спрем, която съответно да бъде и ......въпреки че аз летя на доста по глолеми модели;
А и да добавя че имате колеги включително от Пловдив които не са толкова скиптично настроени към крила от алуминий дори на последък почват да мислят, че може би ще е и по добър вариант ако се правят къси серии колкото до завод за самолети това е не сериозно, имайте в предвид че разполагаме с доста подходящо оборудване за подобни изработки!
Е,значи сте готови!летиш или караш големи самолети.Имаш екип и условия.Задача за доставка на товар 10 кг.за много $?Преди войната в Украина с подобни хвърчила прекараха в Русия контрабанда цигари и др. ТОВАРИ.Но руснаците ги караха и презимува на определено летище.Успех!
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

Tasev
Мнения: 2669
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Алуминий

Мнение от Tasev » 26 ное 2023 14:19

.
Последна промяна от Tasev на 26 ное 2023 21:37, променено общо 1 път.
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

yasho751
Мнения: 34
Регистриран: 22 ное 2023 16:34

Re: Алуминий

Мнение от yasho751 » 26 ное 2023 14:35

Tasev написа:
26 ное 2023 14:19
Tasev написа:
26 ное 2023 14:16
въпросната платформа да се прави в България! За авиониката има хора, които ще се справят, но търся както казах полезни мнения и съвети на каква платформа да се спрем, която съответно да бъде и ......въпреки че аз летя на доста по глолеми модели;
А и да добавя че имате колеги включително от Пловдив които не са толкова скиптично настроени към крила от алуминий дори на последък почват да мислят, че може би ще е и по добър вариант ако се правят къси серии колкото до завод за самолети това е не сериозно, имайте в предвид че разполагаме с доста подходящо оборудване за подобни изработки!
Е,значи сте готови!летиш или караш големи самолети.Имаш екип и условия.Задача за доставка на товар 10 кг.за много $?Преди войната в Украина с подобни хвърчила прекарваха в Русия контрабандно цигари и др. ТОВАРИ.Но руснаците ги караха и презимяваха на определено летище.Успех!
хаха и как стигна до заключение, че товара ще е контрабанда,може би ще е просто камера, с тегло 6 килограма... както и да е, явно никой не може или не иска да предложи надеждна платформа, не го мислете ще се справим...:)


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта