СУ-26МХ

Изработка на електрически модели, 3D, тренери за начинаещи и напреднали ...
Петър Алексиев
Мнения: 519
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: СУ-26МХ

Мнение от Петър Алексиев » 15 апр 2023 15:15

Капотажчето е готово , така ще остане , после , към 4/5 часа , дават времето да е тихо и ще го водя до полето :D
Полетно тегло ( вече с капотаж и батерия ) 1110гр.
20230414_195732.jpg
20230414_211057.jpg
20230415_120407.jpg
20230415_120423.jpg
20230415_120852.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Петър Алексиев
Велинград

Петър Алексиев
Мнения: 519
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: СУ-26МХ

Мнение от Петър Алексиев » 15 апр 2023 18:44

Не колеги , и втория опит е НЕ успешен :D
При излитането , наклони на дясно и докато го изправя заора колесника в буца пръст и се счупи , но само колесника ;)
Ще го монтирам , заздравя и отново на полето :D
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Петър Алексиев
Велинград

Добри Грабчев
Мнения: 3272
Регистриран: 08 дек 2016 17:20
Местоположение: Хсково

Re: СУ-26МХ

Мнение от Добри Грабчев » 15 апр 2023 19:32

Пешо, щях да ти пиша в "лични" но там е запълнено и не знам как да очистя старите съобщения. Обтекателя на мотора и диаметъра на витлото са в огромна зависимост! Писах и в темата ти но реакция нямаше и изтрих...
Добри Грабчев

Петър Алексиев
Мнения: 519
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: СУ-26МХ

Мнение от Петър Алексиев » 15 апр 2023 23:53

Добри , сега погледнах и не видях да си писал , ако съм пропуснал нещо , извиняваи :)
Няма проблем да пишеш и тук в темата.
А за изтриване на личните съобщения :
Отваряш лични съобщения , най - долу в дясно има едно оградено прозорче и в него пише ( маркирай/размаркирай като важно )и една стрелкичка , чукаш на стрелкичката и отдолу излиза надпис ( изтрий маркираните ) като преди това трябва да маркираш белите квадратчета в дясно на всеки пост, или само тези съобщения които искаш да изтриеш, после на квадратчето с надпис ( GO ) после ще те пита дали искаш да ги изтриеш и си готов ;)
Петър Алексиев
Велинград

muto
Мнения: 28
Регистриран: 31 дек 2021 19:49
Местоположение: Балтимор

Re: СУ-26МХ

Мнение от muto » 18 апр 2023 05:52

Петър Алексиев написа:
15 апр 2023 18:44
Не колеги , и втория опит е НЕ успешен :D
При излитането , наклони на дясно и докато го изправя заора колесника в буца пръст и се счупи , но само колесника ;)
Ще го монтирам , заздравя и отново на полето :D
Петре, явно нищо не си прочел по съпътсващите коментари на чертежите които ползваш. Този модел го правих преди много години , но темата се загуби в моделистика. Има много конструктивни грешки, дори и модела не изглежда като иснския самолет. Основният проблем е в монтирането на хоризонталният стабилизатор. За модел той е много високо поставен и се засенчва от крилото което откъсва струята. Трябва ти много предна центровка и мощен мотор . Моят модел така си и стои на етажерката. И не слушай кат бай Добри.

Потребителски аватар
Slav_s
Site Admin
Мнения: 689
Регистриран: 28 ное 2016 14:54
Местоположение: София
Контакти:

Re: СУ-26МХ

Мнение от Slav_s » 18 апр 2023 12:57

Да, така е , и аз го четох това някъде в нета, много предна центровка иска як мотор и яко експонента :shock:
Слави Чорбанов - София 0889290525
Balsa flies BETTER ! ;)

faktura
Мнения: 784
Регистриран: 02 дек 2017 01:02
Контакти:

Re: СУ-26МХ

Мнение от faktura » 18 апр 2023 15:15

Помня темата на адаша. Освен това съм го рязал по желания на колеги 2 пъти, но не съм го виждал в полет.
Според мен това, че чертежа е векторен и го има на свободен достъп, кара доста хора да се опитат да го правят.

Петър Алексиев
Мнения: 519
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: СУ-26МХ

Мнение от Петър Алексиев » 18 апр 2023 20:22

muto написа:
18 апр 2023 05:52
Петър Алексиев написа:
15 апр 2023 18:44
Не колеги , и втория опит е НЕ успешен :D
При излитането , наклони на дясно и докато го изправя заора колесника в буца пръст и се счупи , но само колесника ;)
Ще го монтирам , заздравя и отново на полето :D
Петре, явно нищо не си прочел по съпътсващите коментари на чертежите които ползваш. Този модел го правих преди много години , но темата се загуби в моделистика. Има много конструктивни грешки, дори и модела не изглежда като иснския самолет. Основният проблем е в монтирането на хоризонталният стабилизатор. За модел той е много високо поставен и се засенчва от крилото което откъсва струята. Трябва ти много предна центровка и мощен мотор . Моят модел така си и стои на етажерката. И не слушай кат бай Добри.
Колега , винаги съм отворен за добри съвети !!!!!
През годините , във форумите , ставащо въпрос за този модел , винаги съм писал , че хоризонталния е проблемен , очевидно визираики твоята тема в" МОДЕЛИСТИКА " , но беше отдавна и не помнех кои го е публикувал.
Но , не видях , или прочетох къде трябва да бъде или с колко трябва да се смъкне стабилизатора и за това през годините се придържах към чертежа.
Последно и аз реших , че ще е по - добре с предна центровка и ще му сложа отпред тежест и ----- ще видим :)
Този модел от темата ( депронката ) ми е вече 5 - ти , в момента имам почти готов с разпереност около 1,5м. и още един с разпереност 1,8м. бензин на които му трябва само кабинка и е готов и тои за среща със земята :lol: :lol: :lol:
По - напред в темата написах , че човека проектирал модела , ако е гонил повече копииност ( това е предположение ) вмесо пилотажна стабилност , то резултата е този ---- много труден за управление модел.
Съдбата на модела при мен ще е следната:
- Ако не успея да се справя с тия 3 модела които имам , повече няма да ги правя и извода от това ще е , че или модела не струва , или пилота , тоест аз -- е калпав :lol: :lol:
Най - вероятно ще потърся чертежи на друг модел или ще си начертая собствен на ЯК - 54 да речем , или пък ще си доразвия моделчетата СБАШ,
Петър Алексиев
Велинград

muto
Мнения: 28
Регистриран: 31 дек 2021 19:49
Местоположение: Балтимор

Re: СУ-26МХ

Мнение от muto » 19 апр 2023 03:37

На 1,5 метровия премести хоризонталния с 25мм надолу, такъв модел трябва да се кара без проблеми с 46 или 55 мотор.

Петър Алексиев
Мнения: 519
Регистриран: 20 дек 2016 20:32
Местоположение: Велинград

Re: СУ-26МХ

Мнение от Петър Алексиев » 19 апр 2023 18:11

Благодаря за съвета , ще видя какво мога да направя със стабилизатора ,а мотора мисля да сложа SC - 91 ---- 15куб. , хем е по - тежък за по-предна центровка , хем е по-мощен.
Петър Алексиев
Велинград


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 64 госта