Някои лети ли EDF-и?

Изработка на електрически модели, 3D, тренери за начинаещи и напреднали ...
Fantasmos

Някои лети ли EDF-и?

Мнение от Fantasmos » 22 авг 2019 14:12

Въпроса е в заглавието :) Взех един Habu на Parkzone / Horizon Hobby ей така да видя как летят, някакви акъли, съвети и тн?

бачо илия депрона
Мнения: 1849
Регистриран: 29 мар 2017 19:43

Re: Някои лети ли EDF-и?

Мнение от бачо илия депрона » 22 авг 2019 17:11

Fantasmos написа:
22 авг 2019 14:12
Въпроса е в заглавието :) Взех един Habu на Parkzone / Horizon Hobby ей така да видя как летят, някакви акъли, съвети и тн?
Трябва ти само читава батерия с голямо С....останалото е кеф от карането!!!
Последна промяна от бачо илия депрона на 05 яну 2020 10:02, променено общо 1 път.
с.л.д. инж.ИЛИЯ ИЛИЕВ - 0899 11 58 58 -/ Специалист по Летящи Дивотии/

Fantasmos

Re: Някои лети ли EDF-и?

Мнение от Fantasmos » 23 авг 2019 09:26

Еми оригиналната 30С батерия е...малко ме притеснява, че няма обдухване на крилете, трябва на повече скорост излитане, кацане, по-бавни били някои реакции. Ще видим де :)

https://www.horizonhobby.com/4000mah-4s ... lb40004s30

Gray
Мнения: 6
Регистриран: 25 дек 2019 09:53

Re: Някои лети ли EDF-и?

Мнение от Gray » 31 дек 2019 10:45

Як адзначаюць іншыя, рэйтынг С вельмі важны. Я выкарыстоўваю 5200mah 6s, але, думаю, больш высокае значэнне C будзе лепш.

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: Някои лети ли EDF-и?

Мнение от nonkapo » 14 мар 2020 09:35

Честито за придобивката. Ако не е тайна какво струва и от къде го купи?
Иначе на въпроса - пробвах се с едно 3Д Еърмачи и определено не е за дилетанти(като мен;-). Изпитвах го с два различни типа батерии, понеже препоръчаната така и не пристигна. С едната беше твърде тежък. С другата пък летеше само 5 минути. Въобще не съм имал намерение да се занимавам с едф, просто ми го дадоха като компенсация, понеже месера който поръчах се оказа изчерпан. След като му...майката опитах да монтирам едф-а на микро планер, но така и не можах да го балансирам - постоянно се обръщаше в гръбен полет. Накрая реших да снема размерите на "мачито" и да си опитам късмета пак с него, като го построя от въпросната ламинирана с хартия пяна. За момента проекта е замразен.

Tasev
Мнения: 2660
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Някои лети ли EDF-и?

Мнение от Tasev » 14 мар 2020 12:07

nonkapo написа:
14 мар 2020 09:35
Честито за придобивката. Ако не е тайна какво струва и от къде го купи?
Иначе на въпроса - пробвах се с едно 3Д Еърмачи и определено не е за дилетанти(като мен;-). Изпитвах го с два различни типа батерии, понеже препоръчаната така и не пристигна. С едната беше твърде тежък. С другата пък летеше само 5 минути. Въобще не съм имал намерение да се занимавам с едф, просто ми го дадоха като компенсация, понеже месера който поръчах се оказа изчерпан. След като му...майката опитах да монтирам едф-а на микро планер, но така и не можах да го балансирам - постоянно се обръщаше в гръбен полет. Накрая реших да снема размерите на "мачито" и да си опитам късмета пак с него, като го построя от въпросната ламинирана с хартия пяна. За момента проекта е замразен.
Дай повече имформация?Чертеж?Бачо Илия е твърде в час с турбините!😉🤔
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: Някои лети ли EDF-и?

Мнение от nonkapo » 14 мар 2020 17:21

Чертеж е трудно да се нарече. В същност след като залепих счупените детайли ги пречертах на парчета ламинирана пяна. Ще снимам като се видя с време и ще ги кача тук. Модела е страшно лесен за изработка в къщи, понеже всички части са плоски. Използва една aeorc 30мм турбинка и тежи около 160 грама в зависимост от батерията. Трябва да се намира макар и трудно някоя снимка из нета, въпреки че е спрян от производство. Има само две сервота по 2.5 грама на к-пауър, едното за елероните, другото за хоризонталното кормило. Колесника така и не му го сложих заради тегло и аеродинамика, да не говорим че изглежда ужасно кекав.

P.S. Намерих го на две места - естествено няма го в наличност. А моите снимки утре, че в тъмницата едва ли ще са за пред хора.



https://hobbyking.com/en_us/mb-339-prof ... tore=en_us

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: Някои лети ли EDF-и?

Мнение от nonkapo » 06 апр 2021 20:13

Намерих оригиналните инструкции и ще ги скенирам тези дни. Не съм се отказал да го възстановя, но ще ми трябва помощ. Ще прерисувам частите колкото се може по точно(вече залепих счупеното, но не може да се ползува). После обаче как да ги прехвърля на ПДФ от скенирано изображение и да отговарят размерите ще каже някой по печен:-).

бачо илия депрона
Мнения: 1849
Регистриран: 29 мар 2017 19:43

Re: Някои лети ли EDF-и?

Мнение от бачо илия депрона » 07 апр 2021 08:51

пиши в гугъла - fan trainer plans ...и си избирай чертежи
с.л.д. инж.ИЛИЯ ИЛИЕВ - 0899 11 58 58 -/ Специалист по Летящи Дивотии/

nonkapo
Мнения: 227
Регистриран: 03 мар 2020 23:15

Re: Някои лети ли EDF-и?

Мнение от nonkapo » 07 апр 2021 22:06

Ха, ти ме уби. Не знаех че има истински самолет на този принцип:-))). Благодаря. Виждат ми се обаче сложни поне на хартия.


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта