Заглушител за бензиново ДВГ.

mmfsr
Мнения: 527
Регистриран: 24 апр 2019 09:48

Заглушител за бензиново ДВГ.

Мнение от mmfsr » 19 ное 2020 12:42

С риск да разлая кучетата реших да споделя моя опит с бензинките и в частност за заглушителите.Нама да говорим за резонансни тръби.На всеки му е ясно защо поставяме заглушител. Проблемите са няколко. Висок шум.Той е и полезен за забелязване на модела. Омазване на модела с масло.Подобряване на работата на двигателя на ниски обороти.Ще се спра на последното.Много моделисти се прехласват по купешки заглушители и масово се пазарят такива.Основното предимство е по-доброто пълнене при ниските обороти.Но на високите имаме намаляне на мощноста. При експерименти това са 300об. с и без заглушител при равни условия и обороти-6000.Проблема който решавах е да имам стабилни ниски и мощност в максималните обороти.Решението при заводските е една преграда в заглушителя ,която забавя изгорелите газове и така прясна смес почти не излиза от цилиндъра. Това е обратен ефект както е при резо тръбите.Решението ,което направих е гола дълга тръба ,която не намалява мощноста ,изхвърля маслото далеч от модела, снижава шума приемливо. За ниските обороти направих пружинна тарирана клапа затвяряща тръбата на изхода частично .Така ниските се стабилизират и падат от порядъка на 400-500об. и са около 2200.При максимални обороти газовете натискат клапата ,преодоляват натиска на пружината и имам макс мощност. Не съм го измислил аз - видях го на ауспуха на старите Беларуси. Вярно ,че това е заигравка ,но реших да споделя.
Инж.Веселин Драганов М.С.

Tasev
Мнения: 2665
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Заглушител за бензиново ДВГ.

Мнение от Tasev » 19 ное 2020 15:13

Давай да видим? При Беларусите и всички дизели служеше да не влиза вода в ауспуха? Въпросното капаче се отваряше от газовете .
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation

mmfsr
Мнения: 527
Регистриран: 24 апр 2019 09:48

Re: Заглушител за бензиново ДВГ.

Мнение от mmfsr » 19 ное 2020 16:02

Първо ми кажи как да ги кача от телефона че лаптопа падна сега и екрана изфиряса
Инж.Веселин Драганов М.С.

mmfsr
Мнения: 527
Регистриран: 24 апр 2019 09:48

Re: Заглушител за бензиново ДВГ.

Мнение от mmfsr » 19 ное 2020 16:07

16057947484526527988880805051019.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Инж.Веселин Драганов М.С.

Tasev
Мнения: 2665
Регистриран: 29 ное 2016 14:33

Re: Заглушител за бензиново ДВГ.

Мнение от Tasev » 19 ное 2020 16:24

Много лесно! Аз си ги качвам от телефона, но когато е голяма резолюцията има проблем?Има опция най доло. Прикачени файлове.Излиза ти при кликване, добави файл.Кликваш на файл.Излизат при мен -скорошни.И акое файл или снимка си избираш нужното. Вмъкни и си готов. Изчаквай малко, понеже едно копирано може да го вмъкнеш няколк пъти.
master of sports Krasimir Tasev (BUL) (9462) | World Air Sports Federation


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост